Przedstawiciele Urzędu Miasta Racibórz reprezentujący Invest in Racibórz w dniach 17-18 października wzięli udział w najważniejszym spotkaniu firm sektora MŚP w Europie, czyli 9. Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

O możliwościach rozwoju i wyzwaniach jakie stoją przed przedsiębiorcami dyskutowały najważniejsze osoby w Państwie, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw.

POLECANE FILMY:

Stanowisko Invest in Racibórz nie tylko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, ale również wiceprezydent Michał Fita aktywnie reprezentował Miasto Racibórz podczas panelu dyskusyjnego. Stoisko zorganizowane przez Wydział Rozwoju Urzędu Miasta Racibórz promowało lokalne marki i wydarzenia tj.: Invest in Racibórz, Browar Raciborski, Sunex, Mieszko, Intro Festiwal.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw jest już na stałe zapisane jest w tradycji europejskich wydarzeń gospodarczych. W ciągu trzech dni Kongresu przeprowadzonych zostało kilkadziesiąt sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań, w których udział wzięli eksperci z kraju i zagranicy.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się panele prawne. O sytuacji prawnej przedsiębiorców debatowano także podczas Otwartego Posiedzenia Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP. Sporo można się było dowiedzieć o finansach i możliwościach rozwoju np. na rynku kanadyjskim lub węgierskim.

WIĘCEJ O BIZNESIE PRZECZYTASZ TUTAJ 

Podczas warsztatu: „Kanada – rynek perspektyw dla każdej firmy”, przedstawiciele Departamentu Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych zaprezentowali korzyści płynące z podpisania CETA, czyli umowy gospodarczo-handlowej między Unią Europejską, a Kanadą. Szukając dróg rozwoju poza Europą warto zwrócić uwagę na kanadyjski rynek.

Dobrym rozwiązaniem jest także skorzystanie z puli dofinansowania z Funduszy Norweskich. Operatorem programu dedykowanego Małym i Średnim Przedsiębiorstwom jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Możliwości dostępne na polskim rynku finansowym zostały przedstawione przez przedstawicieli Banku PEKAO, Pekao Leasing.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie!

Poruszano ważne tematy związane z ekologią: dotyczące efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach, obiegu zamkniętego, niskiej emisji. Sesje ekologiczne przebiegały pod egidą Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Odbyły się również panele dyskusyjne:
– dotyczące spraw miast i samorządów;
– zorganizowane w ramach ścieżki Akademia Marketingu i Sprzedaży;
– o emocjach w marketingu, skutecznych negocjacjach;
– na temat marketingu sportowego.

(Przedsiębiorczy Racibórz)

ZOBACZ TAKŻE