Osiem nowych przypadków koronawirusa na Śląsku, w tym jedna pacjentka z powiatu raciborskiego. Do 57 wzrosła też liczba osób przyjętych do szpitala w Raciborzu.

Resort zdrowia poinformował dziś rano o 36 kolejnych zakażeniach. W Polsce na COVID-19 choruje już 2347 osób, w samym województwie śląskim – 272. Dotychczas koronawirusa potwierdzono – według danych udostępnionych przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach – u czterech mieszkańców powiatu raciborskiego. W całym kraju zmarło 35 osób, z czego 9 na Śląsku.

Jak podaje rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska, 3 pacjentów, u których wykryto obecność wirusa, przebywa obecnie w szpitalu w Chorzowie. Jeden z mieszkańców, który był pod nadzorem służb sanitarnych w Katowicach, trafił do szpitala zakaźnego w Tychach, zaś próbki do badań mieszkanki powiatu raciborskiego pobrano od niej w szpitalu w Raciborzu.

Dodatnie okazały się także próbki pobraneod starszego mężczyzny, który trafił do szpitala w Sosnowcu, oraz mieszkańca w podeszłym wieku powiatu tarnogórskiego hospitalizowanego w szpitalu w Bytomiu. W pracy zakaziła się prawdopodobnie kobieta w sile wieku, która w dobrym stanie jest w izolacji domowej pod nadzorem Sanepidu w Gliwicach.

W szpitalu zakaźnym w Raciborzu hospitalizowanych jest (stan na 1 kwietnia) 46 osób, a 11 oczekuje na oznaczenie.

(oprac. wk, źródło: ŚUW w Katowicach)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: