Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15.45 w Raciborzu przy ulicy Opawskiej. Sprawcę zuchwałego napadu na kantor na gorącym uczynku zatrzymał jeden z policjantów z wydziału kryminalnego. 

Zdarzenie miało miejsce wczoraj przy ulicy Opawskiej w Raciborzu. Wówczas sprawca po wejściu do środka kantoru wymiany walut przedmiotem przypominającym pistolet sterroryzował pracownicę i groźbą wymusił wydanie pieniędzy. W wyniku rozboju łupem bandyty padła znaczna kwota pieniędzy.

– Całe szczęście ulicą Warszawską nieoznakowanym radiowozem jechał policjant z kryminalnej, który zauważył przebiegającą przez drogę osobę w kominiarce. Natychmiast postanowił sprawdzić jaki jest powód tak nietypowego przebrania. Zaparkował radiowóz po czym pobiegł za podejrzanie wyglądającym mężczyznę – relacjonuje rzecznik raciborskiej policji, kom. Mirosław Szymański.

Po kilkudziesięciu metrach na zapleczu ulicy Opawskiej zatrzymał uciekającego, którym okazał się być 19-letni mieszkaniec Raciborza.

Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu nawet 12 lat pobytu w więzieniu. Dzięki szybkiej i profesjonalnej akcji aspiranta przestępca trafił w ręce wymiaru sprawiedliwości, a skradzione mienie zostało odzyskane.

Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs na ręce pracownika ochrony, który również przybył na miejsce za wzorową i godną naśladowania postawę składa serdeczne podziękowania za udzieloną pomoc przy zatrzymaniu sprawcy rozboju.

(oprac. wk, źródło: KPP w Raciborzu)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: