Rodzinna spółka zajmuje dominującą pozycję zarówno na rynku polskim, jak i międzynarodowym. Metalkas to renomowany producent drabin aluminiowych, regałów, mebli metalowych oraz wysokiej klasy sejfów, które zapewniają optymalną ochronę wartościowym przedmiotom.

Firma z 60-letnią tradycją posiada w swoim portfolio aż trzy marki. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Bayersystem i Grzenia.

O firmie Metalkas

Historia lidera branży metalowej rozpoczyna się w 1957 roku w Bydgoszczy, gdzie początkowo działał zakład ślusarski. Pierwszy zakład produkcyjny Metalkas powstał pod koniec lat 90. Obecnie prowadzeniem firmy zajmuje się już trzecie pokolenie. Od 2020 roku jedynymi członkami zarządu są wnukowie założyciela Metalkas – Jacek i Adam Grzenia. Producent sejfów domowych i gabinetowych, regałów oraz drabin zdobył zaufanie wielu klientów. Firma prowadzi działalność nieprzerwanie od ponad 60 lat.

Co produkuje Metalkas?

Oferta przypadnie do gustu osobom, którym zależy na wysokiej jakości wyrobach metalowych i aluminiowych. Większość z nich znajduje się na sklep producenta Metalkas. Ponad 1000 produktów jest wytwarzanych w halach produkcyjnych Metalkas zlokalizowanych na terenie kraju.  Wysokiej jakości wyroby odpowiadają światowym standardom bezpieczeństwa.

  1. Sejfy gabinetowe oraz domowe znacznie ułatwiają przechowywanie wartościowych przedmiotów. Certyfikowane urządzenia nadają się zarówno do użytku prywatnego, jak i do celów firmowych. W ofercie firmy Metalkas znajdują się sejfy do 4 klasy włącznie, wyposażone w wielowarstwowe drzwi oraz doskonałej jakości zamki elektroniczne lub kluczowe.
  2. Drabiny domowe i przemysłowe są lekkie oraz bardzo stabilne. Oferowane konstrukcje zostały wykonane z wytrzymałych materiałów, z dbałością o nawet najmniejszy szczegół. Metalkas to producent drabin aluminiowych, które charakteryzują się podwyższonymi walorami użytkowymi.
  3. Regały metalowe należą do grupy produktów o dużej nośności oraz stabilności. Solidne konstrukcje mają dodatkowe wzmocnienia i są łatwe w montażu. Producent regałów sklepowych czy magazynowych posiada w ofercie setki produktów, które wykazują odporność na uszkodzenia mechaniczne, silne zabrudzenia czy działanie czynników zewnętrznych.
  4. Meble przemysłowe i szafy socjalne powstały z myślą o potrzebach dużych zakładów pracy oraz przedsiębiorstwach o różnych potrzebach. W ofercie firmy Metalkas dostępne są szafki BHP, gospodarcze, ubraniowe, biurka oraz komody. Producent regałów metalowych posiada w sprzedaży meble opatrzone niezbędnymi certyfikatami i atestami. Dzięki temu spełniają restrykcyjne normy określone przez prawo unijne.

 

Podsumowanie

Metalkas to renomowany producent regałów magazynowych, certyfikowanych systemów zabezpieczeń, drabin aluminiowych oraz mebli przemysłowych, które zostały zaprojektowane z najwyższą precyzją. Firma posiada salony sprzedaży zarówno w Polsce, jak i za granicą. Produkty oferowane przez Metalkas są dostępne w 30. krajach, m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii czy we Włoszech.