Minister środowiska Michał Woś poinformował, że jest zakażony koronawirusem. Jak dodał, czuje się dobrze. 

– Zaraz po informacji, że u pracownika Lasów Państwowych, z którym się spotykałem stwierdzono koronowirusa – poddałem się kwarantannie oraz badaniu. Test dał wynik pozytywny – napisał na swoim profilu na Facebooku.

Jak dodał, czuje się dobrze. – Dostosowałem się do wszystkich procedur, jakie są wymagane są w takiej sytuacji przez Głównego Inspektora Sanitarnego – podkreślił raciborzanin.

Rzecznik rządu Piotr Muller podał, że wszystkie osoby, które miały kontakt z ministrem Wosiem, zostały poddane odpowiednim procedurom.

Pojawia się pytanie, z którymi osobami minister kontaktował się w ostatnim czasie. Jak podaje portal onet.pl, do spotkania ministra z zakażonym leśnikiem doszło niewiele ponad tydzień temu. 9 marca, przypomnijmy, Michał Woś wziął udział w odbywającej się w raciborskim magistracie konferencji poświęconej reaktywacji połączenia kolejowego między Raciborzem a Głubczycami. 

– Koledzy Michała Wosia z rządu są testowani na obecność koronawirusa. Do zakażenia pozostałych ministrów mogło dojść podczas posiedzenia rządu w zeszły wtorek. Wyniki mają być znane we wtorek rano jeszcze przed posiedzeniem Rady Gabinetowej, zapowiedzianej w poniedziałek przez prezydenta – informuje dziennik.pl

(oprac. wk)

ZOBACZ TAKŻE