Wykończenie wnętrz jest bardzo ważnym końcowym etapem remontu czy budowy i należy przyłożyć do tego dużą uwagę. Każdy detal ma znaczenie i wpływa na estetykę pomieszczenia. Szczególnie ważne jest wykończenie podłogi, która musi idealnie przylegać do ściany.

To oczywiście jest niemożliwe, a rozwiązaniem są listwy przypodłogowe, które robią płynne przejście między podłogą a ścianą. W jakich wnętrzach sprawdzą się białe i czarne listwy przypodłogowe?

Wykończenie wnętrz jest bardzo ważnym końcowym etapem remontu czy budowy i należy przyłożyć do tego dużą uwagę. Każdy detal ma znaczenie i wpływa na estetykę pomieszczenia. Szczególnie ważne jest wykończenie podłogi, która musi idealnie przylegać do ściany. To oczywiście jest niemożliwe, a rozwiązaniem są listwy przypodłogowe, które robią płynne przejście między podłogą a ścianą. W jakich wnętrzach sprawdzą się białe i czarne listwy przypodłogowe?

Listwy przypodłogowe a styl

Pewnie nie każdy zwraca uwagę na takie detale jak listwy przypodłogowe, ale to właśnie takie drobne elementy powodują, że wnętrze wygląda schludnie, czysto i estetycznie. Muszą one być dopasowane nie tylko do aranżacji wnętrza, ale przede wszystkim do podłogi i ścian. Uniwersalnym, a zarazem nowoczesnym rozwiązaniem są listwy Venezia Korner w kolorze czarnym i białym. Pasują do różnych stylizacji i idealnie sprawdzą się w stylu modernistycznym, klasycznym, skandynawskim czy industrialnym.

W jakich wnętrzach sprawdzą się białe i czarne listwy przypodłogowe?

Biały kolor coraz częściej dominuje w nowoczesnych wnętrzach, ale jest też nieodłącznym elementem stylu skandynawskiego. Najczęściej meble są w kolorze jasnym, ściany i podłogi także, a więc w takich aranżacjach idealnym rozwiązaniem będą białe listwy przypodłogowe. Wyglądają one elegancko, a zarazem tworzą ciekawy dodatek, który sprawia, że pomieszczenie staje się jeszcze bardziej stylowe.

Czarne listwy przypodłogowe Venezia Korner są znakomitym rozwiązaniem we wnętrzach loftowych i klasycznych. Styl industrialny to połączenie elementów drewnianych z metalami najczęściej w czarnych barwach. Na ścianach może być cegła lub beton, a na podłodze duże czarne kafle. Listwa w kolorze czarnym będzie świetnie wyglądać w takim wystroju. Klasyczne aranżacje także bazują na ciemniejszych odcieniach, a więc również czarna listwa jest najlepszym wyborem. Takim wykończeniem można sprawić, że wnętrze będzie wyglądać luksusowo.

W jakich pomieszczeniach montuje się listwy przypodłogowe?

Listwy przypodłogowe tak na dobrą sprawę mogą być zamontowane w każdym pomieszczeniu. Pewnie wiele osób się zastanawia, czy łazienka i kuchnia to dobre miejsce, bo jest tam mokro, a na pewno wilgotno? Wystarczy jednak wybrać wodoodporne listwy Venezia Korner i bez problemu można wykończyć nimi również te wnętrza. Oczywiście w każdym innym pomieszczeniu można również wykończyć nimi podłogę, a więc sprawdzą się w salonie, gabinecie, sypialni czy pokoju dziecka. Białe i czarne listwy przypodłogowe wpisują się w różne stylizacje, a dodatkowo atutem jest miejsce na kabel. To świetne rozwiązanie szczególnie w miejscu, w którym stoi biurko i komputer. Dzięki temu pokój wygląda elegancko i czysto.

Czy montaż listew przypodłogowych jest prosty?

Wiele osób wykonuje w ostatnim czasie remonty samodzielnie nie tylko ze względu na koszty, ale przede wszystkim na brak ekip remontowych. Położenie podłogi czy pomalowanie ścian nie jest trudnym zadaniem, zwłaszcza gdy ma się do dyspozycji listwy przypodłogowe. Dzięki nim nie trzeba się obawiać, że połączenie ściany z podłogą będzie wyglądać mało estetycznie. Przy pomocy takiej listwy można zakryć niedoskonałości, które zawsze pojawiają się w tych miejscach. Dodatkowo listwy Venezia Korner są łatwe w montażu, bo wystarczy je przykleić lub przymocować za pomocą specjalnych klipsów.

Białe i czarne listwy przypodłogowe – połączenie stylu i elegancji

Każdy wie, że detale są ważne, a szczególnie jeśli chodzi o wykończenie wnętrza. Białe i czarne listwy przypodłogowe nie tylko sprawiają, że pomieszczenie wygląda ekskluzywnie, ale też niwelują niedoskonałości, które się pojawiają w miejscu łączenia ściany z podłogą. Te dwa kolory są ponadczasowe, oryginalne, a zarazem pasują do różnych stylizacji. Czarnymi łączy się ze sobą ciemniejsze odcienie, a białymi jasne, choć nie jest to twarda reguła. Ciemniejsze ściany połączone białymi listwami będą wyglądać nowocześnie i może to być mocniejszy akcent, który stworzy wyjątkowy klimat. Tak samo czarnymi listwami można połączyć jasne ściany, dzięki temu wnętrze zyska ekskluzywności. Nie trzeba bać się kontrastów, bo taka zabawa kolorami może przynieść spektakularne efekty.

Białe i czarne listwy przypodłogowe Venezia Korner to połączenie elegancji, funkcjonalności i stylu. Można je montować w każdym pomieszczeniu, a dzięki prostemu, a zarazem niebanalnemu wyglądowi pasują do różnych stylizacji. To doskonały wybór dla wszystkich, którzy szukają nowoczesnych i oryginalnych elementów wykończeniowych.

(artykuł sponsorowany)