W dniach 5-9 września delegacja powiatu raciborskiego, której przewodniczył starosta raciborski Grzegorz Swoboda, przebywała w Rendsburgu (Niemcy, Szlezwik-Holsztyn), gdzie uczestniczyła w obchodach 15-lecia współpracy partnerskiej powiatu raciborskiego i Rendsburga.

W tym samym terminie gościła również delegacja z miasta Haapsalu w Estonii, z którym Rendsburg świętował 30 lat partnerstwa. W spotkaniu w Starym Ratuszu starosta przekazał najlepsze życzenia i upominek na ręce burmistrza Pierra Gilgenasta oraz Lauri Väliego, Przewodniczącego Komisji Planowania i Użyteczności Rady Miasta Haapsalu.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Rady Miasta Rendsburg oraz osoby zaangażowane w powstanie i trwanie partnerstw . Delegacje odwiedziły również m.in. 70-te Północnoniemieckie Targi Rolnicze i Targi Konsumentów Norla 2019.

Nad Kanałem Kilońskim, miasta partnerskie, od piątku (06.09.) do niedzieli (08.09.), prezentowały się w specjalnie przygotowanej strefie wystawowej podczas Schleswig-Holstein Netz Cup 2019, prestiżowym, międzynarodowym wyścigu wioślarskich ósemek mężczyzn na unikalnej na całym świecie odległości 12,7 km.

Powiat raciborski promował walory turystyczne ziemi raciborskiej. Odwiedzający stoisko otrzymywali broszury informacyjne o atrakcjach powiatu raciborskiego, pamiątkowe gadżety oraz wyroby rękodzielnicze wykonane przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu, a także byli częstowani raciborskimi słodyczami.

(Starostwo Powiatowe w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE