Kolejny sukces krzyżanowickich stróżów prawa. Tym razem policjanci zatrzymali 30-letnią kobietę, która ukradła pieniądze.

Według ustaleń policji, do kradzieży doszło 25 maja około 23:15 przy ulicy Powstańców Śląskich w Chałupkach. Wówczas poszkodowany zabrał do swojego samochodu młodą kobietę, która poprosiła go o podwiezienie w rejon dworca PKP.

Gdy pasażerka wysiadła z samochodu wówczas kierowca zauważył, brak koperty z gotówką w kwocie kilku tysięcy złotych. O zdarzeniu natychmiast powiadomił dyżurnego raciborskiej policji, który na miejsce interwencji skierował patrol z Komisariatu Policji w Krzyżanowicach.

Stróże prawa natychmiast po przyjęciu informacji o przestępstwie podjęli szereg działań mających na celu ustalenie i zatrzymanie osoby związanej z przestępstwem. Już po kilkudziesięciu minutach w rejonie dworca PKP w Chałupkach policjanci zatrzymali kobietę, która odpowiadała rysopisowi złodziejki. Zatrzymana przez mundurowych to 30-letnia obywatelka Węgier.

Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, gdzie od krzyżanowickich śledczych usłyszała zarzut kradzieży, do którego się przyznała. Teraz 30-letniej podejrzanej grozi nawet 5 lat pobytu w więzieniu.

Ponadto krzyżanowiccy mundurowi odzyskali w całości skradzione pieniądze.

(źródło: KPP w Raciborzu)