Chcemy współpracować z każdym, niezależnie od poglądów. Działamy przede wszystkim na rzecz miasta i jego mieszkańców – to główne przesłanie, jakie wybrzmiało ze strony członków Stowarzyszenia Oblicza – Zjednoczeni dla Raciborza podczas zwołanej w poniedziałek na płycie raciborskiego rynku konferencji prasowej. 

Stowarzyszeniu oficjalnie szefuje Ewa Nowak i to właśnie ona przedstawiła główne cele jego działalności. Z dziennikarzami spotkali się też m.in. radni powiatowi Ryszard Frączek oraz Roman Wałach – liderzy Oblicz, którzy jednak nieco odsunęli się w cień, aby w blasku fleszy stanął Artur Kowalski, 45-letni raciborzanin, który będzie ubiegać się o najważniejszy urząd w mieście.

– Nie jesteśmy nową grupę, wspieraniem mieszkańców zajmujemy się od dawna – mówiła prezes Stowarzyszenia, Ewa Nowak. Wśród podstawowych celów działalności Oblicz wymieniła obronę tradycji i kultury narodowej, edukację społeczną, obronę praw obywatelskich, promowanie wartości chrześcijańskich, działania charytatywne i społeczne oraz wspieranie wolności gospodarczej, ale i inicjatyw obywatelskich.

Jako cel nadrzędny wskazała to, aby w Raciborzu powstała grupa, która nie będzie kłócić się z obecną władzą. – Będziemy współpracować, chcemy zrobić wszystko, żeby w tym mieście zapanowała zgoda – podkreśliła.

(wk)