Ruszamy z akcją „Zaadoptuj donicę”. To inicjatywa mająca na celu promocję idei miasta przyjaznego bioróżnorodności, a także danie ‘drugiego życia’ donicom z betonu płukanego.

Akcję przeprowadzimy wiosną przyszłego roku, ale już teraz wysłaliśmy zaproszenia do udziału w niej raciborskim szkołom, przedszkolom oraz pozostałym placówkom edukacyjnym i opiekuńczo-wychowawczym.

Po zgłoszeniu chęci do uczestnictwa w akcji i wskazaniu docelowej lokalizacji donicy, Przedsiębiorstwo Komunalne zadba o dostarczenie donicy pod wskazany adres, a jej nowy właściciel nasadzi lub zasieje w niej rośliny miododajne i będzie o nie dbał.

– Zależy nam, aby mieszkańcy mieli większą świadomość dotyczącą roli owadów zapylających w mieście. Chcemy w powyższą akcję zaangażować dzieci i młodzież. Ze swojej strony nie tylko udostępniamy donice, ale i pomożemy w doborze roślin. Akcję realizujemy we współpracy z Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu – informuje Ewa Klimaszewska podinspektor ds. architektury i urbanistyki w Wydziale Inwestycji i urbanistyki UM w Raciborzu.

Można jeszcze zgłaszać chęć udziału w akcji wysyłając maila (na adres: iu10@um.raciborz.pl) z podaną ilością potrzebnych donic (donice okrągłe o wysokości 40 cm i średnicy 110 cm, donice okrągłe o wysokości 40 cm i średnicy 140 cm, 2 komplety donic o wymiarze 110 x 290 cm, donice o wysokości 73 cm i średnicy 90 cm) oraz proponowaną dokładną lokalizacją docelową. W sumie jest jeszcze ok. 20 sztuk donic do rozdysponowania.

Kto pierwszy, ten lepszy!

(oprac. wk, źródło: UM w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE