Do zdarzenia doszło dziś około godziny 7:00 na ulicy Chrobrego w Rybniku. W jednym z mieszkań w trzypiętrowym budynku eksplodowała butla z gazem. Rannych jest co najmniej pięć osób.

Jak poinformował media mł. brygadier Bogusław Łabędzki z PSP w Rybniku, wybuchła 11-kilogramowa butla podłączona do kuchenki gazowej. Prawdopodobnie doszło do rozszczelnienia instalacji. Pojawił się ogień i powstał rozległy pożar. mieszkanie zostało w zasadzie całkowicie zniszczone, wyleciały okna, a ponadto uszkodzone zostały szyby w budynku po przeciwnej stronie.

Wybuch gazu w centrum Rybnika. Kilka osób jest poważnie rannych! [WIDEO, ZDJĘCIA] Wybuch gazu w centrum Rybnika. Kilka osób jest poważnie rannych! [WIDEO, ZDJĘCIA] Wybuch gazu w centrum Rybnika. Kilka osób jest poważnie rannych! [WIDEO, ZDJĘCIA]

W akcji uczestniczyły zastępy zawodowej i ochotniczej straży, patrole policji, zespoły ratownictwa medycznego, na miejsce przyleciał także dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które zabrały najciężej rannych do szpitala.

Jak podają strażacy, w zdarzeniu poszkodowanych zostało pięć osób. Cztery z nich, w tym 63-letni mężczyzna i 59-letnia kobieta – lokatorzy mieszkania, w którym doszło do wybuchu, mają poważne oparzenia.

Pożar został już ugaszony, na miejscu pracuje ekipa dochodzeniowo-śledcza.