Esperal to aktualnie jedna z najlepszych metod leczenia alkoholizmu.

Jeżeli zmagasz się z uzależnieniem od alkoholu (chorobą alkoholową) i nie wiesz jak rozpocząć leczenie alkoholizmu, wszywka alkoholowa będzie dla Ciebie doskonałym sposobem na utrzymanie abstynencji od alkoholu. Jest to terapia awersyjna. Oznacza to, ze ma na celu wywoływać strach przed spożywaniem napojów alkoholowych (będąc zaszytym), gdyż może to się skończyć bardzo nieprzyjemnymi dolegliwościami zagrażającymi nie tylko zdrowiu, ale także życiu uzależnionego, który postanowił się napić.

Esperal Bydgoszcz – jak działa aktywny składnik leku?

Głównym zadaniem Esperalu jest zapobieganie spożywania przez pacjentów różnego rodzaju trunków wysokoprocentowych. Sposobem na osiągnięcie tego celu jest awersja. Uczucie strachu i obawy w przypadku łączenia substancji alkoholowej z alkoholem. Tylko osoba uzależniona, która nie spożywa napojów alkoholowych, może utrzymać substancję leczniczą (jaką jest Esperal) w stanie obojętnym, ponieważ organizm trzeźwego nie musi rozkładać etanolu w wątrobie. Disulfiram, aktywny składnik Esperalu, powoduje zakłócenia w produkcji enzymu wątrobowego. Enzym ten bierze udział w metabolizmie etanolu. Nieprawidłowe działanie tego enzymu może prowadzić do rozwoju poważnych problemów zdrowotnych. Każdy alkoholik, który zdecyduje się „zaszyć”, jest informowany o konieczności zachowania abstynencji oraz o konsekwencjach niesubordynacji. Zszyci pacjenci boją się ich tak bardzo, że przestają pić przez cały okres działania implantu antyalkoholowego. Może to trwać nawet rok.

Jakie skutki uboczne mogą spotkać uzależnionego jeżeli połączy wszywkę alkoholową Esperal z alkoholem?

Disulfiram (aktywny składnik Esperalu) może spowolnić rozkład alkoholu, co prowadzi do zwiększenia stężenia aldehydu octowego we krwi. Może to prowadzić do wystąpienia objawów podobnych do zatrucia alkoholem. Należą do nich bóle i zawroty głowy, nudności i wymioty, osłabienie, zmęczenie, nadpotliwość, zaburzenia psychiczne i drażliwość. Mogą pojawić się także nagłe skoki ciśnienia oraz lęki (przed śmiercią). Objawy te są dużo bardziej nasilone i stanowią większe zagrożenie dla życia i zdrowia alkoholika. Pacjenci, którzy są w stanie współpracować z lekarzem i są świadomi zagrożeń związanych z implantacją Esperalu alkoholową, nie powinni być do niej dopuszczani.

Esperal – skuteczność terapii awersyjnej

Wszywka alkoholowa nazywana jest czasami strażnikiem trzeźwości – ponieważ czuwa nad tym, aby osoba uzależniona zachowała całkowitą abstynencję. Aby osiągnąć trwałe rezultaty leczenia wszywką alkoholową Esperal musimy zadbać o to, aby alkoholik miał wystarczającą motywację wewnętrzną do przezwyciężenia nałogu. Najlepszym rozwiązaniem jest kompleksowa terapia alkoholowa. Sesje psychoterapeutyczne mają na celu obudzenie i wzmocnienie w alkoholiku woli przezwyciężenia nałogu. Mogą to być terapie w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień, lecz również terapie indywidualne, lub też spotkania w grupie Anonimowych Alkoholików. Wszywka alkoholowa sama w sobie nie jest lekiem na alkoholizm, natomiast skutecznie pomaga wytrwać alkoholikowi w całkowitej trzeźwości przez cały okres jej działania.

Esperal – wykonaj zabieg w specjalistycznym gabinecie

Pacjentów, którzy chcą skorzystać z usługi jaką jest implantacja wszywki alkoholowej Esperal, zapraszamy do specjalistycznego gabinetu: https://esperalbydgoszcz.pl/. Zabieg zaszycia alkoholowego jest małoinwazyjny i całkowicie bezbolesny. Lek wszywa się podskórnie, wykonując niewielkie nacięcie na skórze. Implantacja jest całkowicie bezbolesna, wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Musimy jednak pamiętać, że leczenie uzależnienia od alkoholu polega nie tylko na wszyciu Esperalu pod skórę, ale także na detoksykacji i sesjach z psychoterapeutami. Esperal wspomaga jedynie leczenie alkoholizmu i przyspiesza powrót organizmu do zdrowia. Aby przystąpić do implantacji podskórnej, należy powstrzymać się od spożywania alkoholu co najmniej przez jeden dzień przed wykonaniem zabiegu. Esperal zazwyczaj wystarcza, aby wystarczająco zmotywować większość uzależnionych do podjęcia późniejszego dobrowolnego leczenia. 

Kompleksowa terapia alkoholowa

Esperal może być stosowana tylko przez określony czas. Aby zapobiec nawrotom picia alkoholu, ważne jest stosowanie wielu metod leczenia alkoholizmu jednocześnie. Dobrze jest mieć świadomość, że ma się wszytą tabletkę Esperal. Może to być postrzegane jako strażnik naszej trzeźwości. Czasami jednak podczas stosowania terapii awersyjnej konieczne jest wsparcie specjalisty. Alkoholik może odczuwać takie objawy, jak głód alkoholowy, wahania nastroju czy drażliwość.

Osoby, które są zainteresowane wszyciem Esperalu, muszą być poinformowane czym jest terapia awersyjna i konsekwencjach niestosowania się do zaleceń lekarza (całkowitej abstynencji). 

Zabieg wszczepienia Esperalu

 Jest to krótki, trwający 30 minut zabieg w znieczuleniu miejscowym pozwala na umieszczenie implantu od skórą osoby uzależnionej. Zawsze przed jego wykonaniem lekarz rozmawia z pacjentem wykluczając wszystkie ewentualne przeciwwskazania do zabiegu). Jeżeli lekarz uzna, że wszystko jest w porządku – pacjent podpisuje zgodę na zabieg. Następnie po oczyszczeniu, zdezynfekowaniu i znieczuleniu skóry pacjenta chirurg wykonuje niewielkie nacięcie. Zazwyczaj znajduje się ono nad pośladkiem, lub w okolicy łopatek. Musi ono zostać poprowadzone w głąb tkanek. W ten sposób lekarz dociera do okolicy podpowięziowej mięśni pośladkowych. Do przygotowanego nacięcia lekarz wkłada kilka tabletek Disulfiramu. Po zdiagnozowaniu pacjenta lekarz ustala odpowiednią dawkę. Następnie jest ona zaszywana nićmi chirurgicznymi (rozpuszczalnymi) i zakładany jest na nią opatrunek.

Wszywka alkoholowa – bezpieczeństwo zabiegu

Implantacja wszywki alkoholowej Esperal jest bezbolesna, szybka i bezpieczna. Wykonywana jest w ramach procedury tego samego dnia i nie wymaga hospitalizacji. Przed zabiegiem „wszycia” pacjent musi zostać zakwalifikowany i jest instruowany, jak dostosować się do terapii awersyjnej. Procedura jest przeprowadzana zgodnie z zaleceniami lekarskimi, ale tylko wtedy, gdy pacjent sobie tego życzy. Ważne jest, aby najpierw doprowadzić organizm pacjenta do trzeźwości. Możliwość „wszycia” nie zostanie przyznana osobie, która jest nadwrażliwa na Disulfiram i inne składniki. Jeśli pacjent ma problemy z nerkami, sercem lub wątrobą, może być konieczne przeprowadzenie dodatkowych badań w celu określenia ryzyka dla pacjenta. Niedopuszczalne jest podejmowanie prób wypicia alkoholu, a następnie wyeliminowania go z organizmu. Pacjent nie powinien obciążać miejsca, w którym znajduje się rana, i musi szczególnie dbać o czystość w ciągu pierwszych kilku dni. Aby zapobiec zakażeniu i ułatwić gojenie się rany, ważne jest regularne zmienianie opatrunku.

(artykuł sponsorowany)