Dzieci i młodzież tak na nie czekają, a kiedy nadejdzie już ich czas – dni lecą zdecydowanie za szybko. Upragnione wakacje – właśnie znaleźliśmy się na ich półmetku. Tegoroczne Lato w Mieście jest nieco inne niż poprzednie, ale nie mniej atrakcyjne!

Organizacja zajęć dla dzieci i młodzieży w tym roku z uwagi na stan epidemii wymagała uzgodnień z Państwową Stacją Sanitarną Epidemiologiczną. Nasze instytucje, a także partnerzy społeczni m.in.: Raciborskie Centrum Kultury, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenia Aura oraz Arboretum Bramy Morawskiej ruszyli z zajęciami pełną parą.

Tam gdzie to możliwe – swoje działania przenosząc ze swoich sal na wolne powietrze. Co pozwoliło zaoferowanie zajęć większej liczbie uczestników.

Warsztaty Extreme City, zajęcia taneczne, plener malarski, wakacje z fiku-miku dla najmłodszych, warsztaty średniowieczne te atrakcje już za nami. Trwają m.in. warsztaty Extreme City, wakacyjne spotkania w Bibliotece, czy półkolonie w klubach Itaka i Cegiełka. W Raciborskim Centrum Kultury ruszyły plenerowe wakacje z kompasem i zajęcia kreatywne w Oborze. W harmonogramie na sierpień znajdziecie szereg kolejnych propozycji.

Nie tylko w centrum, ale także w dzielnicach organizowane są wakacyjne zajęcia dla dzieci. RCK ruszył  z kreatywnymi zajęciami w Oborze. Spotkania pod hasłem „Niezła sztuka- dzieła sztuki w nowej odsłonie” zrealizowała biblioteka w Brzeziu. W filii w Ocicach także odbyły się pierwsze zajęcia, a w planach kolejne: dzisiaj oraz 4,18,25 sierpnia. W programie m.in warsztaty fotograficzne. Zajęcia odbywają się ponadto w filiach biblioteki w Markowicach, Ocicach, Płoni, Ostrogu i w filii na Żorskiej. W najbliższą sobotę na Oborę zaprasza OSIR. Będzie wakacyjne ognisko.

Propozycje na ciekawe, twórcze, aktywne lato w mieście wraz z linkami do pełnej oferty organizatorów znajdziecie TUTAJ 

Co jeszcze wydarzy się w sierpniu? W załączeniu publikujemy kalendarium wydarzeń na drugi miesiąc letnich wakacji. Znajdziecie w nim sporo propozycji na aktywne spędzenie czasu w mieście.

(oprac. wk, źródło: UM Racibórz)

ZOBACZ TAKŻE