Wakacje 2022 – kiedy wypadają i ile jeszcze dni zostało do rozpoczęcia - TerazRaciborz.pl

Wakacje 2022 – kiedy wypadają i ile jeszcze dni zostało do rozpoczęcia

artykuł sponsorowany     17.03.2022 | 12:07     Komentarze (1)

Instagram Skomentuj

Dopiero dzieci wracały do szkół, a już za nami ferie, czyli połowa roku szkolnego. Czas szybko ucieka. Czy wiesz, ile dni zostało do wakacji i kiedy wypadają? Kiedy przypada pierwszy dzień letniej przerwy Twojej pociechy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Wakacje 2022 – ile dni zostało do letniej przerwy?

Niedawno skończyły się ferie zimowe, a już mamy marzec. To oznacza, że do ostatniego dnia szkoły zostało ok. 100 dni, czyli nieco ponad 3 miesiące. Niewiele, prawda? Czas szybko ucieka i ani się obejrzysz, a Ty i Twoja rodzina będziecie pakować swoje walizki i wyruszać w drogę na upragniony wypoczynek. Kiedy dokładnie zaczyna się letnia przerwa od zajęć w szkole? Tegoroczne wakacje rozpoczną się w sobotę, 25 czerwca 2022 r. Dzieci będą odpoczywały od szkoły aż do środy, 31 sierpnia 2022 roku, czyli nieco ponad dwa miesiące. Chcesz wiedzieć dokładnie, ile dni zostało do wakacji – sprawdź licznik ITAKI.

Odliczanie do wakacji 2022 – kiedy „długie weekendy”?

Początek wakacji nie jest jednak najbliższą okazją do przerwy od zajęć w szkole dla dzieci. Po drodze przypada też kilka „długich weekendów”, podczas których również będą mogły one odpocząć od lekcji. Już niedługo 3-dniowy weekend zapewni nam wszystkim Wielkanoc (16-18 kwietnia). O jeden dzień dłużej potrwa tegoroczna majówka – od 30 kwietnia do 3 maja.

Na ten długi weekend mogą liczyć tylko dzieci. Jeśli chcecie zaplanować coś w tym czasie, u dorosłych nie obędzie się bez dnia urlopu na poniedziałek, 2 maja. To jednak nie wszystko. Uczniowie szkół ponadpodstawowych – poza maturzystami – z uwagi na przeprowadzany w szkołach egzamin dojrzałości będą mieli wolne dodatkowe dni: 4-6 maja. To oznacza dla nich aż 7-dniową przerwę od zajęć.

Fot. Shutterstock

Ostatni oddech przed końcem roku szkolnego pociechy będą mogły złapać w czerwcu. Co prawda przedłużony weekend będzie zależny od dyrektorów szkół, ale 16 czerwca, w czwartek wypada Boże Ciało. Jeśli więc Twoja pociecha będzie miała wolny również piątek, to czeka ją aż 4-dniowa przerwa od lekcji. Potem zaledwie 5 dni i… upragnione 2 miesiące wolnego!

W oczekiwaniu na rodzinne wakacje

Twoje dziecko już nie może doczekać się wakacji i niecierpliwie skreśla kolejne dni w kalendarzu? Przyznaj, że nie tylko ono odlicza dni do letniej przerwy. Również dla Ciebie, rodzica to czas, kiedy możesz odpocząć od codziennych obowiązków związanych z lekcjami, zajęciami pozaszkolnymi i nauką do kartkówek i sprawdzianów Twoich pociech. Tuż po feriach całą rodzina odlicza do wakacji, by w końcu wyjechać na długo wyczekiwany, rodzinny urlop. Tobie po całym roku pracy, a dzieciakom po miesiącach nauki należy się przecież ta chwila wytchnienia.

Fot. Shutterstock

Zaplanowaliście już ten czas? A może dopiero zastanawiacie się, kiedy i dokąd pojechać na wakacje 2022? Możliwości jest wiele – wspólne spędzanie czasu na plaży, aktywny wypoczynek w górach lub nad morzem, zwiedzanie zabytków i odkrywanie niesamowitych historii lub relaks przy hotelowym basenie, kiedy dzieciaki szaleją na zjeżdżalniach. Pamiętaj, żeby podczas planowania wybrać takie miejsce i aktywności, które spełnią oczekiwania każdego członka Twojej rodziny.

Niezależnie od tego, czy wakacje 2022 spędzicie na plaży, w górach, w hotelu czy na wycieczce, ten czas na pewno będzie wyjątkowy. A jeśli już teraz nie możesz doczekać się wspólnych wakacji, wybierz się na urlop w marcu z oferty last minute – sprawdź.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (1)

  1. kasiamm  

    17.03.22 | 14:47

    Czas szybko ucieka, z rodziną lecimy enterem na Teneryfę jeszcze przed końcem roku. Ostatnie dni szkoły dzieci i tak już się nie uczą więc chcemy wykorzystać ten czas na urlop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zapoznaj się z regulaminem