Dom zakonny stanie przy ulicy Bończyka w Pietrowicach Wielkich, w pobliżu drewnianego kościółka pw. św. Krzyża oraz wieży widokowej. Prace przebiegają w szybkim tempie, a ich zakończenie zaplanowano na 30 września przyszłego roku. Inwestorem są Eko-Okna. 

Budowa ruszyła 1 sierpnia, ale już dziś widać, że wszystko odbywa się w błyskawicznym tempie. Na placu pracuje przynajmniej kilkudziesięciu robotników.

Praca wre. Budowa domu zakonnego w Pietrowicach Wielkich. Inwestorem Eko-Okna. Szczegóły ➡️

Opublikowany przez TerazRaciborz.pl Piątek, 23 sierpnia 2019

Inwestycję realizuje firma Trasko-Inwest Sp z o.o. Jak się dowiadujemy, w domu zakonnym mają zamieszkać siostry ze Zgromadzenia Wspólnoty Niepokalanej Matki Wielkiego Zawierzenia (zawierzanki).

Wspólnota, jak czytamy na jej stronie internetowej, powstała w 1986 roku, w Starej Wsi k. Brzozowa. Jej założycielem jest zmarły przed dwoma laty jezuita, ks. Bronisław Mokrzycki SJ. Wspólnota Sióstr Zawierzenia ma charakter kontemplacyjno-adoracyjny i apostolski. Kontemplacyjno-adoracyjny wymiar realizuje głównie poprzez wieczystą adorację Najświętszego Sakramentu, rozważanie Słowa Bożego oraz zawierzanie Maryi wszystkiego i wszystkich.
Zarówno modlitwa osobista i wspólnotowa, z Eucharystią w centrum, jak i apostolska posługa sióstr dotycząca chrześcijańskiej formacji osób świeckich i duchownych, kształtuje się w duchu biblijnym i liturgicznym, zaś w metodzie dominuje dynamika Ćwiczeń Duchownych Świętego Ignacego Loyoli, Założyciela Towarzystwa Jezusowego.

Rekolekcje odprawiane są w klimacie wyciszenia, przy zachowaniu całkowitego milczenia. Dla zapewnienia i ułatwienia tego wyciszenia każdy Uczestnik rekolekcji mieszka w jednoosobowym pokoju. W ciszy, choć we wspólnej jadalni, odbywają się również posiłki. Do zewnętrznych warunków sprzyjających odprawianiu rekolekcji należy też odpowiednie otoczenie domu klasztorno-rekolekcyjnego z możliwością odprawienia drogi krzyżowej, a także z miejscami spacerowymi.

ZOBACZ TAKŻE