Raciborscy policjanci uczestniczyli wspólnie z uczniami „Mechanika” w szkoleniu dotyczącym cyberprzestępczości.

Prelegentem był dr Michał Szyszka z Uniwersytetu Śląskiego. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Raciborzu jest jedyną szkołą z powiatu raciborskiego, która zakwalifikowała do tego typu spotkań.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Spotkanie z młodzieżą zrealizowane zostało w ramach realizowanego projektu unijnego pt. „Usprawnienie czesko – polskiej współpracy w zakresie zwalczania cyberprzestępczości”, które realizowane jest przez KWP w Opolu, KWP we Wrocławiu, a także odpowiedniki w Ostrawie, Hradcu Kralowe, Pardubicach, Libercu i Ołomuńcu, a także Uniwersytetem Palackim w Ołomuńcu.

 

Jednym z elementów projektu są organizowane przez w/w uniwersytet bezpłatne prelekcje z dziećmi i młodzieżą mające na celu zapobieganie ryzykownym zachowaniom w środowisku internetowym. W ramach tego projektu przewidziano 150 spotkań po stronie polskiej i 150 po stronie czeskiej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie!

Temat szkolenia okazał się być na czasie, gdyż duże zainteresowanie uczniów przejawiało się licznymi pytaniami do prowadzącego, na które uzyskiwali wyczerpujące odpowiedzi.

(KPP w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE