Tesco wystawione na sprzedaż. To koniec popularnego marketu? - TerazRaciborz.pl

Tesco wystawione na sprzedaż. To koniec popularnego marketu?

oprac. wk, redakcja@terazraciborz.pl     22.11.2019 07:56     Komentarze (1)

Instagram Skomentuj

Pod koniec października w reprezentującym brytyjskie Tesco banku inwestycyjnym Barclays złożone zostały oferty na zakup spółki Tesco Polska, która zarządza w naszym kraju siecią niemal 350 supermarketów i hipermarketów kompaktowych – dowiedział się nieoficjalnie portal wiadomoscihandlowe.pl. Jeden z marketów sieci znajduje się w Raciborzu.

Według informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl, proces sprzedaży rozpoczął się stosunkowo niedawno, bo we wrześniu br. Impulsem do przyspieszenia procesu miało być to, że mimo bardzo głębokich działań restrukturyzacyjnych straty spółki w Polsce nie wyhamowały. Decyzję o przyspieszeniu wyjścia z polskiego rynku i ponownej próbie sprzedaży aktywów firmy podjęto latem tego roku.

W całym ubiegłym roku fiskalnym Tesco wygenerowało w Polsce sprzedaż rzędu 10,51 mld zł, w porównaniu z 11,69 mld zł rok wcześniej. Straty netto Tesco sięgnęły 230 mln zł.

wśród podmiotów aktualnie zainteresowanych zakupem aktywów sieci Tesco Polska są zarówno fundusze inwestycyjne, jaki i inwestorzy branżowi. Według naszych informacji od kilkunastu dni wybrani oferenci wizytują już polskie sklepy Tesco, analizując ich lokalizacje i potencjał. Należy jednak przypomnieć, ze sieć wystawiła na sprzedaż lub już sprzedała wiele najlepszych lokalizacji wielkomiejskich. Część polskich hipermarketów Tesco trafi wkrótce m.in. do sieci Kaufland i Leroy Merlin.

Więcej na ten temat w artykule Tesco żegna się z Polską. Wśród chętnych na zakup sklepów fundusze i sieci handlowe

(oprac. wk)
Komentarze (1)

  1. Ula  

    22.11.19 | 08:12

    Tylko nie to!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zapoznaj się z regulaminem