Po półrocznej przerwie do Raciborza wróciło wydarzenie integrujące biznesowe środowiska. Dziś w Browarze Racibórz odbyło się śniadanie biznesowe dla przedsiębiorców, samorządowców oraz przedstawicieli instytucji wspierających biznes z Subregionu Zachodniego woj. śląskiego.

Podczas spotkania odbyły się dwa 15-minutowe wystąpienia łączące biznes z ekologią, można było również skorzystać z pysznego poczęstunku, aromatycznej kawy oraz oczywiście porozmawiać z potencjalnym kontrahentem podczas networking’u.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Podczas wystąpień zaprezentowano następujące tematy:
„Dlaczego WAAM i po co komu sortowanie?” – prelegentem był Artur Czachor – przedsiębiorca, doktor nauk technicznych, absolwent Politechniki Śląskiej, ekspert w budowaniu maszyn i urządzeń, pomysłodawca projektu na jedyną na świecie konsolę gier na odpady, pierwszą polskiej produkcji maszynę do automatycznej segregacji opakowań zwrotnych przystosowaną do systemu kaucyjnego, która zmienia oblicze gospodarki odpadami. Prezes WAAM Sp. z o.o.

„Nie truj sąsiada,” czyli jak włączyć firmę w działania antysmogowe i zyskać! – prelegentem był Patryk Swoboda, ekspert ds. dotacji oraz projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych (projekty o wartości ponad 1,5 mld zł), pomysłodawca największej na Śląsku kampanii antysmogowej („Nie truj sąsiada”), koordynator prac nad projektami z zakresu fotowoltaiki i OZE o wartości ponad 100 mln zł. Prezes Planergia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie!

Przypomnijmy, że koncepcję integracji gospodarczej, której jedną z odsłon są śniadania biznesowe wspierają: Urząd Miasta Racibórz; Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego; Urząd Miasta Rybnika; Gmina Gorzyce; Gmina Godów; Inkubatory Przedsiębiorczości w Rybniku, Raciborzu i Wodzisławiu Śląskim; Izby Gospodarcze z Raciborza, Żor i Wodzisławia Śląskiego; Cechy Rzemieślników z Wodzisławia Śląskiego, Żor i Raciborza; Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim; Starostwo Powiatowe w Raciborzu; Forum Firm w Radlinie oraz Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

WIĘCEJ O BIZNESIE PRZECZYTASZ TUTAJ 

Przedsięwzięcie pilotują prowadzone przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS Inkubatory Przedsiębiorczości z Raciborza, Wodzisławia Śląskiego i Rybnika oraz Izby Gospodarcze z Wodzisławia Śląskiego i Raciborza. Wydarzenie jest finansowane przez Miasto Racibórz.

(Przedsiębiorczy Racibórz)

ZOBACZ TAKŻE