Kary za nieprawidłowe zachowania kierujących wobec pieszych są wysokie, ale adekwatne do zagrożenia, jakie mogą powodować. Dlatego tak ważne jest stosowanie się do przepisów i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. Chwila nieuwagi może tam bowiem doprowadzić do tragedii.

Wspólnym obowiązkiem zarówno pieszych, jak i kierowców, jest zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. W tym przypadku na pochwałę zasługuje bardzo odpowiedzialne zachowanie młodych ludzi, którzy widząc brak reakcji ze strony kierującego volkswagenem, zrezygnowali z wejścia na oznakowane przejście dla pieszych. To z pewnością uchroniło ich od poważnych konsekwencji.

Do zdarzenia doszło w Dąbrowie Górniczej na ulicy Szosowej. Dzięki nagraniu, przesłanemu na skrzynkę Stop Agresji Drogowej, policjanci ustalili tożsamość 41-letniego mieszkańca powiatu zawierciańskiego kierującego volkswagenem. Kierujący nie poczuwał się jednak do winy i odmówił przyjęcia mandatu. Dlatego też policjanci skierowali do sądu wniosek o jego ukaranie. Oprócz 15 punktów grozi mu także grzywna – w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych.

Jeśli zarejestrowałeś agresywne, niebezpieczne zachowanie innego uczestnika ruchu – POWIADOM NAS!

Prześlij je na naszą skrzynkę Stop Agresji Drogowej.

Koniecznie opisz: datę i godzinę zdarzenia, miejscowość, numer drogi lub ulicę i numer rejestracyjny pojazdu.

Razem zwalczajmy piractwo na drogach! – apeluje policja.

(KWP Katowice)