Współcześnie praca w rolnictwie wymaga odpowiednich kwalifikacji, wiedzy i umiejętności. Oprócz tego, by nasz sad był odpowiednio zadbany potrzebujemy odpowiednich maszyn, surowców i narzędzi.

W tym artykule zajmiemy się tematem ogrodzeń, w tym przypadku, czyli grodzenie sadu będzie wykonane przy użyciu siatki leśnej. Dodatkowo podamy korzyści jakie możemy odczuć stosując siatkę leśną w naszym sadzie.

Siatki leśne w sadzie, polu uprawnym

Do ochrony upraw wielu sadowników i farmerów używa właśnie siatek leśnych. Na przykład zimą drzewa na naszej uprawie są narażone na objadanie kory przez na przykład sarny i jelenie, jeśli żyjemy blisko lasu. To z pewnością może się negatywnie odbić na kondycji drzew w nieogrodzonym sadzie. Z kolei dziki stanowią zagrożenie innego typu. One nie zniszczą nam co prawda sadu jednak jeśli mamy pole uprawne z na przykład ziemniakami i nie jest ono ogrodzone to dziki mogą zniszczyć część upraw. Warto dodać, że dziki są aktywne w ten sposób przez cały rok, nie tylko zimą. Dlatego ogrodzenie sadu czy pola może być bardzo dobrym rozwiązaniem problemu ze zwierzętami.

Koszty i korzyści jakie będziemy mieć gdy zastosujemy siatki leśne w naszym ogrodzeniu

Koszty

Jeśli chodzi o siatki ogrodzeniowe to najtańszym ich typem są właśnie siatki leśne. Pozostałe typy popularnych ogrodzeń takie jak siatka ślimakowa czy panele ogrodzeniowe są zdecydowanie droższe w zakupie. Dlatego koszt siatek leśnych jest ich wielką zaletą, można w krótkim czasie i tanio ogrodzić duże powierzchnie. Gdy wybierzemy siatki leśne nie wydamy dużej sumy pieniędzy i ogrodzimy skutecznie nasz sad lub pole uprawne.

Cena siatki leśnej zależy od jej typu. Mamy kilka najbardziej popularnych typów tej siatki na naszym sklepie siatkowy.com. W dziale siatki leśne znajdziemy siatki budowlane (oznaczane liczbami 150/14/30) są one najlżejsze i najbardziej rzadkie, przeznaczone na tymczasowe ogrodzenia, na przykład placów budowy. Potem, drugim popularnym typem siatek leśnych jest nieco gęściejsza siatka (150/14/15) ma druty pionowe co 15 centymetrów, a nie 30 jak siatka budowlana. Nadal jest to siatka lekka. Dopiero siatki o oznaczeniu 160/23/15 są odpowiednio gęste na stałe ogrodzenie mające chronić nasz sad bądź uprawę, ten typ siatki jest jednocześnie najdroższy. Siatki leśne mogą też się różnić grubością drutu. Najcieńszy to para dwóch grubości: 1,6/2 mm ten nie spełni naszych wymagań, powinniśmy pomyśleć o grubszym drucie na przykład 2/2,5 mm lub 2/2,8 mm. Ale nawet gruba, gęsta siatka leśna będzie tańsza od siatki ślimakowej lub paneli ogrodzeniowych.

Korzyści

  • Siatki leśne są ocynkowane, a więc są odpowiednio zabezpieczone przed korozją, woda czy wilgoć nie będą powodować korozji przez wiele lat użytkowania.
  • Siatki leśne są proste w montażu, nie wymagają wielu narzędzi. Jeśli stawiamy słupy drewniane to potrzebujemy jedynie skobli. Z kolei jeśli je montujemy na stalowych słupach przeznaczonych do siatki leśnej to wystarczy nam młotek. ( jeśli słupki mają być betonowane to potrzebujemy odpowiednich narzędzi i cementu z piachem)
    Podsumowując siatki leśne są doskonałym rozwiązaniem jeśli chodzi o grodzenie dużych powierzchni, na przykład sadów. Jest to siatka tania i stosunkowo łatwa w montażu.

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym z siatkami: Siatkowy.com

(artykuł sponsorowany)