Policjanci z Kuźni Raciborskiej zatrzymali 21-latka, który dokonał kradzieży roweru z terenu szkoły w Nędzy. Do przestępstwa doszło 5 listopada około godziny 11:35 przy ulicy Jana Pawła II.

Wówczas złodziej wszedł na teren szkoły, skąd zabrał rower należący do jednego z uczniów, powodując straty na kwotę około 1 tysiąca złotych. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia o przestępstwie podjęli szereg czynności by ustalić i zatrzymać sprawcę tego bulwersującego czynu.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Już 7 listopada kuźniańscy kryminalni zatrzymali na terenie Rybnika 21-letniego mężczyznę związanego z zuchwałą kradzieżą. Rybniczanin trafił do policyjnego aresztu. W trakcie przesłuchania kuźniańscy śledczy ustalili, że 21-latek popełnił jeszcze sześć podobnych kradzieży. Swój przestępczy proceder prowadził na terenie powiatu raciborskiego, wodzisławskiego i rybnickiego.

Złodziej swoim działaniem przestępczym spowodował straty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał siedem zarzutów do których się przyznał, a prokurator na wniosek kuźniańskich śledczych zastosował w stosunku do niego dozór policyjny. Grozi mu do 5 lat pobytu w więzieniu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Jak informują kuźniańscy policjanci sprawa może mieć charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zarzuty dla 21-letniego złodzieja rowerów.

(KPP w Raciborzu)