Wiatraki zakręciły się po raz szesnasty. Wśród gości znajdują sie m.in. Tomasz Grzywaczewski, Krzysztof Starnawski, Marcin Jamkowski, Joanna Pajkowska i Robert Makłowicz.

W ciągu najbliższych czterech dni Raciborzanie i goście będą mieli okazję spotkać się z zespołem pierwszoligowych podróżników, fotografów, dziennikarzy i autorów slajdowisk.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Czwartek i piątek to przede wszystkim blok szkolny. Odzew ze strony szkół był wyjątkowo duży. Przy pełnej sali dzieci i młodzieży swoimi wrażeniami z podróży dzielili się Kapitan Przebinda i Admirał Krysowski, Piotr Mojżyszek, a także Dorota Chojnowska i Selim Saffarini. Jutro dołączą: Robert Gondek,Ania i Piotrek Wakjsmundzcy i Łukasz Supergan.

Tegoroczną nowością są, aż dwa wieczory filmowe poświęcone światowej tematyce górskiej, które odbędą się w ramach „Lądek Film Tour”. Pierwszy już piątek o 20.00. Drugi w piątek także o 20.00. Miejsce: DK Strzecha

Główna część festiwalu to oczywiście sobota i niedziela. Miejsce akcji: Raciborskie Centrum Kultury, przy ul. Chopina.

– W oba te dni spotykamy się w samo południe. Dzięki znakomitej plejadzie gości okrążymy świat: spotkamy się z górami, morzem, światem podwodnym, a także… wyjątkową i pełną kolorytu Polskę, której ciągle nie znamy w stopniu takim jakim powinniśmy! – zachęcają organizatorzy festiwalu Wiatraki Anna i Dawid Wacławczyk.

Gościem specjalnym Wiatraków w sobotę będzie Joanna Pajkowska. W niedzielę, w kulinarną podróż raciborzan zabierze Robert Makłowicz.

Najmłodszych widzów (5-10 lat) organizatorzy zapraszają na sobotnie specjalne warsztaty „afrykańskie”. Niezapomnianych wrażeń dostarczą podróże muzyczne. W sobotę mogą Państwo się wybrać na koncert „Inspiracje” z zespołem Trebunie – Tutki.

Festiwal WIATRAKI jest współfinansowany przez Urząd Miasta Racibórz.

(Urząd Miasta w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE