Gruz to zbiorcze określenie na bardzo różne odpady budowlane (i nie tylko). Dlatego firmy specjalizujące się w jego odbiorze posiadają kontenery o różnych parametrach. W ten sposób są w stanie jak najlepiej zrealizować usługę. A jaki kontener wybrać?

Jeśli chodzi o wywóz gruzu, Dąbrowa Górnicza oraz Wrocław mogą skorzystać z naszego profesjonalnego doradztwa. Zachęcamy do przeczytania artykuły na ten temat.

Kontener na plac budowy

Podczas wznoszenia inwestycji powstaje bardzo dużo zanieczyszczeń. Składają się one głównie z niepotrzebnych materiałów po obróbce lub uszkodzeniu. Wobec tego na każdym placu budowy musi znaleźć się kontener niezbędny do akcji takiej jak wywóz gruzu Dąbrowa Górnicza. Mowa konkretnie o modelu przeznaczonym do śmieci zmieszanych. Dlaczego? Ponieważ przy powstawaniu obiektu trzeba używać bardzo różnych materiałów: od standardowej ceramiki budowlanej, przez styropian i płyty kartonowo-gipsowe, aż po kleje czy farby.

Zamawianie kilku kontenerów do kilku różnych rodzajów odpadów nie ma więc uzasadnienia finansowego. Inwestorzy decydują się na takie rozwiązanie również ze względu na wygodę i zaoszczędzony czas.

Kontenery podstawiane na czas remontu

Przeprowadzanie napraw domu czy remontów mieszkań również generuje duże ilości śmieci zmieszanych. Tego typu kontener znajdzie więc swoje zastosowanie. Nierzadko jednak modernizacja dotyczy tylko jednego pomieszczenia, np. łazienki. Wówczas nie ma sensu zamawiać zmieszanego wywozu gruzu w Dąbrowie Górniczej. Wystarczy niewielki kontener na gruz czysty. Mogą w nim znaleźć się jedynie odpady bez domieszek, a więc: ceramika budowlana oraz rozkruszone fragmenty posadzek.

Oczywiście kompleksowe remonty, gdzie wyrzuca się np. śmieci gabarytowe, nie obędą się bez kontenera na zmieszane odpady. Wszystko zależy więc od potrzeb.

Kontenery otwarte i zamykane

Warto zauważyć, że istnieje jeszcze jeden podział kontenerów do wywozu gruzu we Wrocławiu i Dąbrowie Górniczej. To otwarte i zamykane pojemniki. Pierwsze są standardowym modelem wykorzystywanym podczas większości remontów oraz budów. Drugi przyda się zwłaszcza przy remontach na gęsto zaludnionym terenie. Istnieje bowiem ryzyko, że do kontenera gromadzącego wyłącznie gruz czysty, ktoś może przy okazji chcieć pozbyć się swoich gabarytów. Lepiej więc otwierać pojemnik tylko wtedy, gdy samemu się z niego korzysta.

Rozmiary kontenerów

Zarówno pojemniki na odpady zmieszane, jak i czyste, mogą mieć bardzo różne wymiary. To zależy wyłącznie od tego, ile śmieci będzie generować dana budowa. Nasza firma specjalizująca się w wywozie gruzu w Dąbrowie Górniczej oraz Wrocławiu dostarcza produkty mieszczące od 2,7 m³ do 12 m³ odpadów.

Podsumowując: kontenery mogą posłużyć do wywozu wszelkich odpadów budowlanych, a różnice w ich konstrukcji są niewielkie. Jednak w zależności od tego, co znajdzie się w środku, usługa będzie różnić się ceną oraz logistyką. Dlatego zawsze należy poinformować przedsiębiorstwo o rodzaju wywożonych odpadów. Jeśli chodzi o wywóz gruzu Wrocław oraz Dąbrowa Górnicza mogą liczyć na profesjonalną pomoc w tym zakresie.

(artykuł sponsorowany)