Lokalne portale internetowe dobrze odnajdują się w internetowej rzeczywistości, która zdominowana jest przez media społecznościowe i duże portale informacyjne. Mniejsze witryny przyciągają użytkowników szczegółowymi informacjami i poradnikami, z których mogą wyciągnąć informacje na temat ich bezpośredniej okolicy.

Jedną z takich witryn jest warszawski portal Wawanet.pl, który skupia się na przedsiębiorstwach z Warszawy i okolic. Co znajdziemy na jego łamach i czego dotyczą publikowane tam treści?

Co znajdziemy na łamach lokalnego portalu?

Lokalne portale to swego rodzaju kompendia wiedzy i przewodniki po okolicach, które są ich trzonami tematycznymi. Nie inaczej jest w przypadku serwisu https://wawanet.pl, który swoim zasięgiem obejmuje zarówno całą Warszawę (Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Północ i Południe, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz), jak i podwarszawskie gminy, miasta i miejscowości (Stare Babice, Ożarów Mazowiecki, Otwock, Józefów).

Na jego łamach znajdziemy przede wszystkim poradniki i wskazówki dotyczące lokalnych firm, przedsiębiorstw i usługodawców. Z pomocą serwisu nie będą nam więc straszne zagadnienia takie jak: budowa domu, wykończenie mieszkania, wizyty u lekarzy specjalistów, aranżacja ogrodu, nauka języka obcego czy wybór odpowiedniego mechanika samochodowego. Okazuje się jednak, że są to zaledwie przykłady kategorii, z których skorzystać mogą odwiedzający Wawanet.pl. Spora część tamtejszych treści jest poświęcona także żywności, restauracjom i lokalom gastronomicznym.

Gdzie zjeść w Warszawie? Najlepsze restauracje i sklepy

Wawanet.pl, jak wspomnieliśmy wcześniej, to swego rodzaju poradnik i przewodnik. Na jego łamach sprawdzimy więc najciekawsze z nich – na przykład pod frazą „restauracja indyjska Warszawa„. Nie zabraknie także innych specjałów z całego świata, których spróbować można bez konieczności opuszczania Warszawy. Część z restauracji oferuje dowóz swoich wyrobów pod wskazany przez nas adres (zamówić je można między innymi za pośrednictwem popularnych mobilnych aplikacji).

W stolicy znajdziemy też setki sklepów, w których zakupić możemy dania gotowe, produkty spożywcze, alkohole czy soki i napoje Warszawa. Tego rodzaju wyroby także znalazły swoje miejsce na łamach opisywanego portalu. Dodać należy również, że Wawanet.pl to doskonała okazja na zdobycie nowych klientów, z której skorzystać mogą lokalni przedsiębiorcy. Na łamach serwisu można bowiem zamieścić reklamę czy wpis – znajdą się one wówczas w kategoriach, które tematycznie powiązane są z branżą reklamującego.

(artykuł sponsorowany)