Śledczy z wodzisławskiej komendy wyjaśniają okoliczności groźnego wypadku, do którego doszło w Radlinie.

15-latka została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przez dwa samochody osobowe. Dziewczyna z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

W niedzielę po 17.00 patrol ruchu drogowego został skierowany na ulicę Korfantego w Radlinie, gdzie doszło do potrącenia. Mundurowi ustalili, że kierujący oplem jadąc w stronę ulicy Rybnickiej, nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił przechodzącą przez pasy dziewczynę.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Nastolatka odbiła się od samochodu i wpadła wprost pod jadącego z przeciwległego kierunku volkswagena, kierowanego przez 19-latka.

Piesza z poważnymi obrażeniami ciała została zabrana do rybnickiego szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. 20-latek z opla był trzeźwy. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Pamiętajmy! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój widziany jest przez kierującego pojazdem z odległości 40 metrów. Natomiast wyposażony w elementy odblaskowe staje się widoczny nawet w odległości 150 metrów. To ogromna różnica! Te dodatkowe 110 metrów pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

(KPP w Wodzisławiu Śląskim)