Raciborska biblioteka, w ramach projektu „Biblioteka bez barier” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego podsumowała właśnie wakacyjne zajęcia animacyjne dla dzieci z niepełnosprawnością. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ostatnich dni!

Ponad trzy tygodnie ciekawych zajęć, warsztatów, wycieczek, ale przede wszystkim doskonałej zabawy dla dzieci i chwili odpoczynku dla rodziców.

Przypomnijmy, zajęcia w bibliotece odbywały się w dniach 20.07-10.08.2020 i opierały na bogatej ofercie warsztatów terapeutycznych m.in. muzykoterapii, hipoterapii, zooterapii, choreoterapii, aquaterapii realizowanej w H2Ostróg czy sylwoterapii w Arboretum Bramy Morawskiej. Odbyły się również warsztaty z Mistrzem Baśni, zajęcia teatralne i warsztaty plastyczne.

W ramach akcji dzieci wzięły udział w jednodniowych wycieczkach: odwiedziły Rancho u Marka w Bargłówce, gdzie jeździły konno, uczyły się jak dbać o konie a także mogły zaglądnąć do stajni oraz udały się do „Woźniakówki” w Czechowicach Dziedzicach, gdzie przeprowadzono zajęcia z alpakami. Zajęcia adresowane były do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością w wieku od 7 do 24 lat. Organizator, oprócz atrakcyjnych zajęć, zapewnił także opiekę i ciepły posiłek. Udział w zajęciach był całkowicie bezpłatny!

Ostatniego dnia zajęć dzieci wzięły udział w treningu umiejętności społecznych oraz w zajęciach zumby. Każdy uczestnik otrzymał także pamiątkowy dyplom. – Nasi podopieczni bardzo się ze sobą zżyli przez ten czas. Mamy nadzieję na ich dalszy udział w projekcie oraz w drugiej edycji wakacyjnych zajęć, które zaplanowano również w przyszłym roku – mówi Liliana Komarnicka, animatorka w projekcie „Biblioteka bez barier”.

Informacje dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie dostępne TUTAJ

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

(oprac. wk, źródło: MiPBP w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE