Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu wzięli udział w akcji „Dla saperów z Gliwic – by inni mogli żyć”, zorganizowanej przez policjantów z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego z województwa śląskiego.

Ma to związek z tragicznym wydarzeniem, do jakiego doszło w Kuźni Raciborskiej. Mundurowi oddali honorowo krew, celem przekazania jej między innymi rannym żołnierzom 29 Patrolu Rozminowania 6 Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Oczywiście krew trafi również do innych osób potrzebujących jej najbardziej. W akcji w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu udział wzięło około dwudziestu mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Policjanci przekazali otrzymane w zamian za oddanie krwi słodycze dzieciom z Centrum Matki z Dzieckiem „Maja” w Raciborzu oraz z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Cyprzanowie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Dając przykład, zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten prosty sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą, wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość.

(KPP w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE: