Budowa Regionalnej Drogi Racibórz Pszczyna, remont drogi wojewódzkiej 935 wraz z budową ronda oraz jego docelowe zagospodarowanie po zakończonej inwestycji były przedmiotem rozmów prezydenta Raciborza Dariusza Polowego z wicemarszałkiem województwa śląskiego Dariuszem Starzyckim.

Spotkanie odbyło się w piątek 18 września w Urzędzie Marszałkowskim. Prezydentowi towarzyszył zastępca Dominik Konieczny.

– To było bardzo owocne i wysoce merytoryczne spotkanie. Trzeba mieć świadomość, że Racibórz jest teraz ważnym punktem na mapie inwestycji drogowych województwa śląskiego, o czym osobiście podczas spotkania zapewnił mnie Marszałek Dariusz Starzycki. Prace przy drodze Racibórz Pszczyna idą szybciej niż planowano. Podczas spotkania mówiliśmy m. in. o organizacji ruchu i potężnym froncie robót przy nowym moście nad Odrą. Rozmawialiśmy także wyprzedzająco o rozwiązaniach komunikacyjnych, które pozwolą ograniczyć do minimum uciążliwości dla kierowców w rejonie przebudowy drogi 935, a także o docelowym zagospodarowaniu ronda przy Mechaniku – relacjonuje prezydent Dariusz Polowy.

– Liczę na to, że Marszałek Starzycki przyjmie nasze zaproszenie do Raciborza. Będzie to okazja nie tylko do wizyty na placach budów, ale i do spotkania w szerszym kręgu z włodarzami wszystkich gmin na terenach których realizowana jest budowa Regionalnej Drogi Racibórz Pszczyna.-

Przypominamy, że zarówno budowa raciborskiego odcinka RDRP, jak i budowa ronda turbinowego koło Mechanika oraz przebudowa drogi wojewódzkiej 935 do Rzuchowa to zadania realizowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. Ich łączny koszt wyniesie ponad 373 mln zł.

(oprac. wk, źródło: UM Racibórz)