Bezskutecznie poszukujesz pracy na terenie naszego kraju? Ciężka sytuacja finansowa, w jakiej się znalazłeś, spędza Ci sen z powiek? Stwierdziłeś, że najlepszym rozwiązaniem w Twojej sytuacji będzie emigracja zarobkowa? Zastanawiasz się jeszcze nad wyborem konkretnego celu takiego wyjazdu?

Warto, aby Twoją uwagę przyciągnęła Francja. Możesz znaleźć w tym państwie wiele interesujących ofert pracy sezonowej. Przed wyjazdem sprawdź jednak, czy w obecnej sytuacji, przyjeżdżając z Polski, będziesz skierowany na kwarantannę.

Praca sezonowa we Francji – jak ją znaleźć?

Teraz zapewne zastanawiasz się, czy znalezienie pracy tymczasowej we Francji jest proste? Jeśli skorzystasz z pomocy profesjonalnej i certyfikowanej agencji pracy, która już od kilku lat cieszy się ugruntowaną pozycją na rynku, na pewno będziesz usatysfakcjonowany.

Jeden z godnych zaufania podmiotów prowadzących tego typu działalność możesz znaleźć pod następującym adresem: https://polandworkforce.com/. Dzięki wizycie na tej stronie internetowej szybko przekonasz się, że znalezienie zatrudniania tymczasowego we Francji wcale nie jest trudne. Jest tam wiele ofert pracy, a wakaty są między innymi na stanowiskach takich jak: pokojowa, recepcjonista, kucharz, spawacz, zbrojarz, szlifierz, hydraulik, elektryk, czy pracownik produkcji. Widać więc, że idealne dla siebie ogłoszenia mogą znaleźć tam osoby z różnorodnym wykształceniem, doświadczeniem oraz kwalifikacjami.

Praca tymczasowa za granicą – główne zalety i wady

Dla wielu osób emigracja zarobkowa jest nie tylko sposobem na podreperowanie domowego budżetu, ale i olbrzymią przygodą. Podczas takiego wyjazdu można nauczyć się języka obcego, zdobyć cenne doświadczenie zawodowe, a także poznać nieznaną dotąd kulturę i nowych ludzi. To najważniejsze zalety, jakimi cechuje się praca sezonowa. Francja jest państwem usytuowanym nie aż tak daleko od Polski, dlatego jednocześnie możliwe jest łatwe zniwelowanie mankamentu, jakim jest tęsknota za bliskimi. Regularne odwiedzanie rodziny i znajomych nie jest bowiem uciążliwe.

Jednak wyjeżdżając do pracy za granicę, trzeba liczyć się z tym, że wielu osobom będą doskwierać mankamenty typowe dla takiego rozwiązania. I wspomniana samotność nie jest tu jedyna. Niekiedy na początku bardzo trudno odnaleźć się w nowej rzeczywistości, a nieznajomość języka może okazać się barierą niemożliwą do pokonania.

Kwarantanna – czy obowiązuje po przyjeździe do Francji?

Obecnie można zauważyć, że obwarowania dotyczące przyjazdu do Francji z Polski zostały nieco złagodzone. Najważniejszą informacją jest to, że na osoby przybywające do tego kraju nie zostaje nakładana kwarantanna. Jest jednak warunek, który obligatoryjnie trzeba spełnić. Chodzi o konieczność posiadania testu z negatywnym wynikiem (musi być on wykonany maksymalnie trzy doby przed podróżą) albo zaświadczenia o odbytym szczepieniu.

Praca sezonowa we Francji w obecnych czasach – podsumowanie

Jednak praktyka pokazuje, że obecna sytuacja zarówno w Polsce, jak i na świecie jest rozwojowa. Zmiany w obostrzeniach mogą pojawiać się nawet z dnia na dzień. Dlatego najlepiej, aby każdy, kto wybiera się w podróż, każdorazowo monitorował bieżącą sytuację, a następnie dostosowywał do niej swoje działania. Należy pamiętać, aby informacji oraz zaleceń wydawanych w tej kwestii przez władze polskie, czy francuskie poszukiwać tylko w wiarygodnych źródłach (na przykład na oficjalnych rządowych stronach internetowych).

Źródło zdjęć: freepik.com

(artykuł sponsorowany)