W wyniku przekształcenia raciborskiego szpitala w całości w zakaźny z Gamowskiej znikają wszystkie poradnie specjalistyczne. Poniżej lista ośrodków, w których będzie można skorzystać z opieki medycznej. 

W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi braku zabezpieczenia mieszkańców powiatu raciborskiego w usługi medyczne w postaci nocnej i świątecznej opieki medycznej informujemy, iż odbyło się spotkanie starosty Grzegorza Swobody z lekarzami prowadzącymi placówki Podstawowej Opieki Zdrowotnej na terenie naszego powiatu.

W trakcie przeprowadzonych negocjacji ustalono miejsca nocnej i świątecznej opieki medycznej dla wszystkich gmin powiatu raciborskiego.

Działająca do tej pory w budynku Szpitala Rejonowego w Raciborzu Poradnia Lekarza POZ świadcząca usługi w zakresie nocnej i świątecznej opieki medycznej od 16 marca br. od godz. 18:00 zacznie działać w dawanym budynku krwiodawstwa w Raciborzu mieszczącym się przy ul. Sienkiewicza.

Bieżącą opiekę medyczną mieszkańcy powiatu otrzymają w :
– Gminę Krzyżanowice będzie zabezpieczał Samodzielny Publiczny Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w postaci 3 ośrodków zdrowia znajdujących się w m.in. w Tworkowie, Krzyżanowicach oraz Chałupkach,
– Gminę Pietrowice Wielkie zabezpieczy działający w Pietrowicach Wielkich Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „ZDROWIE” Sp. z o.o,
– Gminę Rudnik zabezpieczy działający w Rudniku Samodzielny Publiczny Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego,
– Gminę Krzanowice zabezpieczy działający w Krzanowicach Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „TWOJE ZDROWIE”,
– Gminę Kuźnia Raciborska zabezpieczy działający w Kuźni Raciborskiej Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego „AMICUS-MED.” Sp . z o.o,
– Miasto Racibórz zabezpieczy działające w mieście Centrum Zdrowia znajdujące się przy ul. Ocickiej

Zabezpieczona została również specjalistyczna opieka medyczna w przypadku ostrych i nagłych zachorowań mieszkańców.

Po specjalistyczną pomoc można się udać m.in. do:
– „Centrum Zdrowia” Sp. z o.o. w Raciborzu (czynne poradnie: neurologiczna, laryngologiczna, ginekologiczna)
– Centrum Medyczne Eskulap w Raciborzu (czynne poradnie: okulistyczna, laryngologiczna)
– NZOZ „Zdrowie” w Pietrowicach Wielkich (czynne poradnie: ginekologiczna, neurologiczna)
– Panaceum Praktyka Lekarza Rodzinnego w Raciborzu (podstawowa opieka zdrowotna)
– NZOZ „Twoje Zdrowie” w Krzanowicach (podstawowa opieka zdrowotna)
– NZOZ „Twój Lekarz” w Raciborzu (czynne poradnie: chirurgiczna, okulistyczna)

Ponadto wszystkie ośrodki zdrowia działające na terenie miasta i powiatu będą funkcjonowały bez zmian.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu oraz samych pacjentów, mając na uwadze zachowanie najwyższych środków bezpieczeństwa informujmy, iż w nagłych, poważnych przypadkach osoby korzystające z nocnej i świątecznej całodobowej opieki zdrowotnej zostaną przewiezione do sąsiednich szpitali. Podobnie pacjenci zaopatrywani przez raciborskie ratownictwo medyczne, którzy w zależności od stanu zdrowia oraz dostępności miejsc, również będą transportowani do szpitali w ościennych miastach.

Starosta Raciborski podkreśla, iż sztab kryzysowy pracuje analizując na bieżąco sytuację. Wiadomo, że nie jest to ławy czas dla wszystkich a sytuacja jest nadzwyczajna, jednak prosi przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, o okazanie spokoju i odpowiedzialne zachowanie. Dzięki temu będzie nam o wiele łatwiej i szybciej uporać się z zagrożeniem i powrócić do normalności.

Ze względu na rosnącą ilość fake newsów prosimy o pozyskiwanie informacji z wiarygodnych, sprawdzonych źródeł tj. np.: www.gov.pl, www.gis.gov.pl, www.nfz.gov.pl.

O przebiegu tej nadzwyczajnej sytuacji będziemy na bieżąco informować.

(oprac. wk, źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE