W dniach 1-5 czerwca cała Polska, w tym także oczywiście Racibórz, czyta dzieciom o zwierzętach. Akcję zainauguruje w Dzień Dziecka sam Grzegorz Kasdepke… prosto z Australii. Sprawdź, kto jeszcze ze znanych osób weźmie udział w wydarzeniu przygotowanym przez raciborską bibliotekę!

Zaproszenie do włączenia się w akcję Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom przyjęli Prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu Marzena Korzonek, dyrektor Arboretum Bramy Morawskiej Elżbieta Skrzymowska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu Agata Tańska, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Raciborzu Piotr Pisarczyk oraz aktorzy Teatru na Zamku. Efekty współpracy będzie można śledzić na profilu biblioteki w dniach 1-5 czerwca.

– Co roku w tym czasie nasze oddziały i filie odwiedzały grupy przedszkolne i szkolne. Do głośnego czytania zapraszaliśmy znane w lokalnym środowisku osoby. Tym razem nasza akcja przeniesie się całkowicie do przestrzeni wirtualnej, ale liczymy, że spotka się z równie pozytywnym odzewem co zawsze! – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

Tydzień Czytania Dzieciom w Raciborzu zainauguruje najchętniej czytany polski autor książek dla dzieci Grzegorz Kasdepke. Warto dodać, że Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” – główny organizator Tygodnia Czytania Dzieciom – uznała „Detektywa Pozytywkę” za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci minionej dekady. Spotkanie, które jest jednym z działań zaplanowanych w ramach programu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury, odbędzie się 1 czerwca o godz. 11.00.  Do spotkania można dołączyć TUTAJ.  

Zachęcamy do wcześniejszych zapisów!

(oprac. wk, źródło: MiPBP w Raciborzu)