Dobre wiadomości dla czytelników raciborskiej biblioteki! Kolejna filia umożliwi wolny dostęp do książek, biblioteka na Kasprowicza będzie otwarta także w soboty a wypożyczone zbiory będzie można oddać tradycyjnie w Wypożyczalni. Sprawdź szczegóły.

Najbardziej ucieszą się osoby korzystające z Filii nr 2 przy ul. Bielskiej 12. Od 1 września biblioteka umożliwi wolny dostęp do książek. Do tej pory czytelnicy odbierali zamówione wcześniej zbiory w drzwiach. Teraz w filii będą mogły przebywać w jednym czasie 3 osoby!

Istotne zmiany czekają również Centralę przy ulicy Kasprowicza 12! Przede wszystkim po długie przerwie, Wypożyczalnia Główna, Mediateka i Eureka- Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży znowu będą otwarte w soboty w godz. 9.00-15.00.

A jakie zmiany czekają czytelników chcących oddać wypożyczone zbiory? Od 1 września zwroty będą przyjmowane tradycyjnie przy ladzie bibliotecznej a nie jak do tej pory przy bocznym wejściu.

– Oczywiście obsługujemy naszych użytkowników z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, ale tego samego wymagamy także od czytelników. Dlatego wszystkie osoby, które chcą skorzystać z biblioteki muszą obowiązkowo nosić maseczki. Udostępnione są także płyny dezynfekujące – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

(oprac. wk, źródło: MiPBP w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE