Już 131 przypadków zakażenia COVID-19 w województwie śląskim. W Polsce liczba chorych wynosi 1244. Dotychczas zmarło 16 osób. 

– Mamy 23 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z pomorskiego oraz 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego – poinformowało w piątek rano Ministerstwo Zdrowia.

CZYTAJ TEŻ: Sześć osób zaraziło się w miejscu pracy

W czwartek, przypomnijmy, zmarły dwie osoby: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące.

Raport z województwa śląskiego:

W szpitalu w Częstochowie hospitalizowany jest starszy mężczyzna z powiatu myszkowskiego. Stan jego zdrowia lekarze określają jako średni. Mieszkaniec zakaził się od osoby chorej z najbliższego otoczenia.

Po konsultacji z lekarzem chorób zakaźnych chorzowskiego szpitala w swoim domu może leczyć się mieszkaniec w sile wieku z powiatu tarnogórskiego. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia wirusem.

– Z wyraźnymi objawami do szpitala w Częstochowie trafiła kobieta w sile wieku. Z kolei dzięki dobremu stanowi zdrowia i bez dokuczliwych objawów koronawirusa w izolacji domowej pozostał mężczyzna – oboje mieli kontakt z osobą zakażoną – podają służby prasowe wojewody śląskiego.

(oprac. wk, źródło: MZ, ŚUW)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: