Wiele osób porzuca marzenia związane z zakupem fabrycznie nowego samochodu z powodu rosnących cen. W przypadku wielu marek przeszkodą jest także gorsza dostępność samochodów, co przekłada się na długi czas oczekiwania. Dlatego rynek aut używanych znów cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Zanim jednak zdecydujesz się na zakup samochodu sprawdź, gdzie najlepiej nabyć takie auto i na jakich warunkach.

Samochody używane zawsze były chętnie kupowane, ale problem z dostępnością nowych samochodów zwiększyła atrakcyjność rynku wtórnego. Nie warto jednak ograniczać się wyłącznie do poszukiwania aut od prywatnych sprzedawców. Wiele do zaoferowania mają… salony samochodowe.

Używane samochody z salonu – czy to możliwe?

Chociaż salony samochodowe specjalizują się w sprzedaży pojazdów fabrycznie nowych, ich oferta jest rozbudowana o flotę aut używanych. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy poszukują samochodów w bardzo dobrym stanie technicznym, o pewnej historii i pochodzące od sprawdzonych sprzedawców.

Auta używane trafiają do dealerów z różnych źródeł. Najczęściej są to pojazdy oddane w rozliczeniu przy zakupie kolejnego modelu – pochodzącego z fabryki. Dzięki temu istnieje nie tylko możliwość pomniejszenia kwoty do zapłaty, ale również uzyskanie rabatu. 

Warto przy tym podkreślić, że używane samochody są rzetelnie sprawdzane. Masz więc pewność, że ich stan techniczny jest bez zarzutu, co przekłada się na bezpieczeństwo użytkowania. 

Zakup auta używanego w salonie – krok po kroku

Zakup pojazdu używanego w salonie samochodowym nie jest skomplikowanym procesem. Przebiega bardzo podobnie jak w przypadku nabywania auta np. w komisie. Należy:

  • wybrać model pojazdu, 
  • poznać szczegóły dotyczące samochodu,
  • zdecydować się na konkretny sposób finansowania,
  • podpisać umowę.

W przypadku nabycia pojazdu za gotówkę, od razu można wyjechać samochodem z salonu. 

Jak sfinansować zakup używanego auta?

Zakup używanego auta w salonie samochodowym wcale nie wiąże się z koniecznością zapłaty gotówką. Możesz skorzystać z zewnętrznego finansowania, np. kredytu bankowego. Używany samochód na raty pozwala na odciążenie domowego budżetu, ponieważ miesięczne zobowiązanie jest dopasowane do sytuacji materialnej kredytobiorcy. 

Aby wziąć samochód na raty, wcale nie trzeba ograniczać się wyłącznie do standardowego kredytu. Ciekawą opcją jest finansowanie w formule TCM (z ang. Trade Cycle Management) – kredyt oparty o cykliczną wymianę pojazdów. Pozwala on na wymianę pojazdu po 3-4 latach użytkowania bez konieczności angażowania środków własnych. Na takiej zasadzie działa m.in. Kredyt niższych rat Toyota Easy na auta używane (RRSO 11,27 %%), dostępny w Toyota Banku. Na jego korzyść przemawia m.in. niska wpłata własna i niskie raty. 

Zakup auta używanego z pewnego źródła to gwarancja bezpieczeństwa użytkowania oraz niższych kosztów związanych z eksploatacją. Warto więc zdecydować się na takie rozwiązanie – zwłaszcza, że taki samochód możesz nabyć na raty. Dzięki temu twój domowy budżet nie odczuje takiego wydatku.

(artykuł sponsorowany)