Michał Woś ponownie wiceministrem sprawiedliwości - TerazRaciborz.pl

Michał Woś ponownie wiceministrem sprawiedliwości

01.10.2020 | 16:47     Komentarze (1)

Instagram Skomentuj

Michał Woś po rekonstrukcji rządu obejmie stanowisko wiceministra sprawiedliwości. Informację potwierdził dziś rzecznik Solidarnej Polski, Jan Kanthak. Raciborzanin, przypomnijmy, nie przyjął proponowanej mu wcześniej funkcji ministra bez teki.

Jak podaje portal Wirtualna Polska, czołowi politycy Solidarnej Polski i Porozumienia oraz najbliżsi współpracownicy Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina odmówili pracy w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jednym z nich był obecny minister środowiska Michał Woś, który – jak się nieoficjalnie mówiło – miał objąć w KPRM stanowisko ministra ds. obrony praw obywatelskich i tożsamości europejskiej.

– Rzeczywiście, koledzy i koleżanki brali pod uwagę m.in. mnie. Ja na zarządzie Solidarnej Polski przedstawiłem uzasadnienie, wskazując na to, że są osoby w naszej partii, które będą sprawniej realizowały przewidzianą agendę w Kancelarii Premiera – powiedział dziennikarzom wp.pl Michał Woś, dodając: – Była rzeczowa dyskusja na zarządzie Solidarnej Polski. Przedstawiłem argumentację, wskazując, jakie cechy powinna mieć ta osoba, co powinna zrealizować i to zostało wzięte pod uwagę. Są osoby wśród nas, które bardziej nadają się do realizacji tej agendy.

– Solidarna Polska zatwierdziła kandydatury posłów, którzy wejdą w skład nowej Rady Ministrów: będą to Michał Wójcik na urząd ministra w KPRM, Edward Siarka na stanowisko pełnomocnika rządu ds. leśnictwa i łowiectwa oraz Michał Woś na stanowisko wiceszefa MS – potwierdził dzisiaj rzecznik partii, Jan Kanthak.

Oznacza to, że raciborzanin po latach wraca do ministerstwa sprawiedliwości. W fotelu wiceszefa tego resortu zasiadał już bowiem między czerwcem 2017 i marcem 2018 roku.

(wk, fot. KPRM)

Komentarze (1)

  1. Erwin  

    1.10.20 | 22:03

    Koryto jest duże, można się utopić lub czerpać do cna !!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zapoznaj się z regulaminem