Rozmowa z właścicielem klubu Mega Moc Fitness&Wellness w Raciborzu. 

Paweł Drzeżdzon to utalentowany zapaśnik, były członek Kadry Narodowej Seniorów w zapasach w stylu wolnym. Wychowanek LKS ,,Dąb” Brzeźnica swoje doświadczenie zdobyte na licznych zgrupowaniach oraz zawodach przenosi na prowadzenie działalności, która ma za zadanie poprawić stan zdrowia mieszkańców Raciborza oraz okolicznych miejscowości.

– Dlaczego spośród tak licznej konkurencji w branży fitness na raciborskim rynku klienci wybierają klub Mega Moc Fitness&Wellness?

– Kompleksowa obsługa klienta na najwyższym poziomie to cecha która wyróżnia nas na tle innych. Posiadamy pierwszą profesjonalną strefę wellness w Raciborzu, czyli saunę beczkę opalaną drewnem, balię z funkcją jacuzzi oraz banię ruską. Świadomy klient wie jak prawidłowo się saunować, żeby zahartować swoje ciało przed chorobami. Ludzie, którzy tego nie wiedzą, uczą się tego u nas i przekazują wiedzę dalej.

Jeśli mówimy o strefie wellness to warto wspomnieć również o tym, że świadczymy profesjonalny masaż oraz systematycznie odwiedzają nas nasi przyjaciele z Medi Sportech Clinic z Warszawy, którzy zajmują się dożylnymi wlewami witaminowymi. Są jednymi z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Natomiast nasza strefa fitness to przede wszystkich innowacyjne zajęcia za pomocą oryginalnych worków bułgarskich. Trening z workiem uruchamia wszystkie partie mięśni, poprawia wydolność, gibkość, szybkość, chwyt oraz siłę. Jest wskazany zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Ćwiczyć może każdy. Najmłodszy nasz klient ma 12 lat a najstarszy 57, więc nie ma żadnych przeciwskazań do treningu z ,,Bulgarian Bags”.

– Jakie zajęcia fitness oprócz wspomnianych ,,Bulgarian Bags” macie w swojej ofercie?

– Dużą popularnością cieszy się boks dla kobiet. Stworzyliśmy grupę, która składa się z samych pięknych dziewczyn, które krok po kroku uczą się techniki boksu. Jak wiadomo, najlepszą obroną jest atak, więc nasz instruktor Tomek Czerski, sportowiec z krwi i kości, uczy dziewczyny za zamkniętymi drzwiami jak prawidłowo wyprowadzać ciosy, bronić się oraz poruszać w trakcie walki. Dla kobiet w swojej ofercie mamy jeszcze takie standardowe zajęcia jak: Pilates, Mega Pośladki, Trening Obwodowy, ABT itp.

Oprócz zajęć dla kobiet do 40-50 roku życia (chociaż tutaj nie ma reguły) mamy również Poranną Gimnastykę Dla Seniorów, na którą uczęszcza spora grupa babć, którym w większości to dzieci albo wnuki wykupiły pierwszy karnet, a teraz nasze seniorki tak się zaangażowały w treningi, że nie opuszczają żadnych zajęć.

Ciężko zmusić babcie lub mamę, żeby sama od siebie dla własnego zdrowia poszła na gimnastykę, ale jeśli taka seniorka dostanie prezent w postaci karnetu to z szacunku dla ofiarodawcy go wykorzysta i zazwyczaj tak się zżywa z innymi seniorkami, że naprawdę aż miło się na to patrzy. Seniorki przeżywają swoją drugą młodość!

– Kto prowadzi zajęcia dla kobiet i dla seniorek?

– Jedną z naszych instruktorek jest Nikol Chluba, utalentowana zapaśniczka była Mistrzyni Polski Seniorek oraz członkini kadry narodowej. Żadne kursy i szkolenia nie pozwalają zdobyć tyle doświadczenia, co lata spędzone na zgrupowaniach kadr narodowych i uczestnictwie w zawodach na najwyższym poziomie. Oczywiście Nikol ma również ukończone studia oraz posiada tytuł magistra, jak i jest instruktorem zapasów, trenerem personalny, a także instruktorem pływania.

– Macie również jakieś zajęcia dla dzieci?

– Tak, mamy dwa rodzaje zajęć do wyboru. Pierwsze z nich to zajęcia taneczne, które prowadzi Alicja Multaniak, młoda, utalentowana dziewczyna z mega pasją.

Alicja mimo swojego młodego wieku ma duży bagaż doświadczeń, jeśli chodzi o zajęcia z dziećmi. Oprócz tego ciągle się szkoli. Jest m.in. instruktorem fitness dance&choreography, instruktorem mażoretek. Aktualnie jest studentką II roku wychowania fizycznego, a w przeszłości przez 10 lat była mażoretką, gdzie wielokrotnie zdobywała medale Mistrzostw Polski. Obecnie Alicja prowadzi swój kanał na youtube ALI.Dancer, gdzie co środę publikuje swoje przykładowe treningi fitness.

U nas w klubie oprócz zajęć tanecznych dla dzieci prowadzi jeszcze zajęcia Ali Dance oraz Brzuch&Streching. Jeśli ktoś uwielbia połączenie muzyki oraz ćwiczeń to te zajęcia są pod tym względem idealne.

Drugie zajęcia dla dzieci są prowadzone przeze mnie. Są to gry i zabawy sportowe. Od 7 lat prowadzę takie zajęcia. Wcześniej robiłem to w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakrzowie, później w moim macierzystym klubie LKS ,,Dąb” Brzeźnica, a teraz u siebie w Mega Moc Fitness&Wellness. Podczas zajęć w formie gier i zabaw podstępem uczę dzieci, jak wykonywać podstawowe przewroty, gwiazdy, różnego rodzaju akrobacje gimnastyczne oraz staram się wpajać dzieciakom prawidłowe wzorce ruchowe.

Zarówno zajęcia Alicji jak i moje są przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Jest to wiek, w którym rodzic powinien zadbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka poprzez sport. Im dziecko jest starsze tym trudniej nauczyć go przysłowiowego ,,fikołka”. Warto odciągnąć swoją pociechę 3 razy w tygodniu od telefonu i innych gadżetów na rzecz czegoś co w przyszłości zaprocentuje.

– Organizujecie również urodziny w formie sportowej dla dzieci?

– Tak, jest to również pomysł, który jest niby banalny, ale nikt wcześniej tego nie zrobił. Stawiamy na ruch. Urodziny zaczynają się od godzinnych zajęć sportowych, na których tak jak wspominałem wcześniej ,,podstępem” uczymy dzieci prawidłowych wzorców ruchowych, a po zajęciach nasze animatorki pracują z małymi imprezowiczami w formie intelektualnych zabaw przy torcie, szampanie itp.

Rodzice w tym czasie mają czas dla siebie, mogą korzystać z wolnego czasu poprzez załatwianie jakiś swoich spraw bądź relaksują się w naszej strefie wellness. Czyli dzieci ćwiczą i się bawią, a mama, tata i pozostali rodzice uczestników urodzin wygrzewają się w saunie bądź w jacuzzi. I dziecko zadowolone i rodzic wypoczęty.

– A co z treningami personalnymi i dietą?

– Świadczymy takie usługi. W odróżnieniu od innych klubów mamy kilka wariantów. Oprócz standardowych treningów personalnych tzn. ktoś przychodzi i chce super wyglądać, zrzucić kilka kilogramów, poprawić swoją sylwetkę i my mamy mu w tym pomóc, poprzez indywidualne podejście do treningu, ustalenie diety, pomiary itp.

W ofercie posiadamy także treningi personalne przeznaczone dla osób, które chcą nauczyć się lub poprawić swoje umiejętności bokserskie, kick bokserskie, parterowe, zapaśnicze.

Pomagamy również sportowcom poprawić swoje cechy motoryczne. Jeśli chodzi o dietę to współpracujemy z nowo powstała firmą Zdrowa5 – catering dietetyczny. Właściciel firmy Daniel przez 15 lat był kucharzem w różnych restauracjach i można powiedzieć, że jesteśmy do siebie podobni, bo on również stwierdził, że chce dalej robić to co kocha, ale na własny rachunek i we wrześniu otworzył Zdrowa5.

Osobiście korzystam z ich kateringu i naprawdę jestem pod wrażeniem. Wcześniej miałem dietę od kogoś innego i różnica jest spora. Widać i czuć, że facet wkłada w to serce i myślę, że spowodowane jest to tym, że on sam gotuje i przyrządza wszystkie dania.

– Jaki jest przepis na sukces?

– Nie wiem jaki jest przepis na sukces, ponieważ jeszcze go nie odniosłem. Jestem na rynku 4 miesiące i jeszcze długa droga przede mną, żeby odzyskać zainwestowane pieniądze i żeby firma zaczęła zarabiać. Myślę jednak, że jeżeli robi się coś, co człowiek kocha i na czym człowiek się zna, to jest to już po części sukces.

Ludzie nie są naiwni i zauważają różnice między firmami, które nastawione są tylko na zysk, a tymi, które robią to po to, żeby faktycznie pomóc ludziom z ich problemami za pomocą doświadczenia i zamiłowania do tego co robią. To tak jakby porównać burgera z sieciówki do burgera od popularnego Maćka spod galerii Młyńskiej. Niby podobne burgery, ale jednak smak i rodzaj mięsa diametralnie się różnią. Część ludzi pójdzie tam, gdzie większość chodzi, ale człowiek świadomy nie pójdzie za stadem tylko podejmie własną, przemyślaną decyzję.

Zatem mała rozkmina na sam koniec. Polecam zobaczyć filmik na YouTube [TUTAJ], w którym mamy podsumowane 12 tygodni naszej działalności.

Klub Mega Moc Fitness&Wellness można odwiedzać w tygodniu w godzinach 8:00- 21:00 a w weekendy od 12:00 do 20:00.

Adres: Racibórz, Marii Curie-Skłodowskiej 75
Kontakt: 797-817-117; adres e-mail: kontakt@mega-moc.pl
FB: https://www.facebook.com/MegaMocFitnessWellnes/
INSTA: https://www.instagram.com/mega_moc/

ZOBACZ TAKŻE