Meble industrialne, nowoczesny styl i trwałość na lata.

Najchętniej wybieranym w ostatnim czasie stylem zarówno w modzie, architekturze jak i różnie pojętym designie jest Loft. Industrialne elementy to wyjątkowy styl, wysoka jakość, ale i świadomość własnego gustu. Powodem do tak częstego decydowania się na loft z pewnością może być fakt, że styl industrialny jest doskonałą podstawą do budowania własnej przestrzeni, stylistyki i oryginalnego wyglądu.

Minimalizm odnalazł się nie tylko w życiu codziennym, ale również w wyposażeniu naszych domów, zwłaszcza w projektach mebli. W ostatnim czasie projektanci starają połączyć się wysokiej jakości materiały, minimalistyczne formy z szeroką funkcjonalnością. Są to w zasadzie główne filary budujące styl loftowy. Wszystko to sprawia, że pojedyncze meble, również te występujące poza zestawem sprawiają niesamowite wrażenie i potrafią tworzyć oryginalny, ekskluzywny wygląd.

Styl industrialny wykorzystywany jest nie tylko przez osoby świadome swoich potrzeb oraz charakteru tworzonej przestrzeni. Zdecydowanie jest to rozwiązanie również dla tych, którzy zatrzymali się w projekcie ze względu na zbyt szeroki wybór i brak pewności, w którą stronę powinni zmierzać. Takie meble, to doskonały początek i fundament, do którego z czasem możemy dobrać naprawdę wiele dodatków i dekoracji. Proste formy będą współgrać z delikatnymi materiałami, nieregularnymi kształtami czy różnokolorowymi ścianami.

Jest to zasługą użycia jednolitych kolorów, ale i naturalnych materiałów. Blaty mebli industrialnych często tworzone są z prawdziwego dębowego drewna. Jego naturalny wygląd wkomponowuje się bez żadnych trudności w różnorodne przestrzenie. Do produkcji mebli używa się również wysokogatunkowej stali, która odpowiednio zabezpieczona, odporna jest na wpływ czynników zewnętrznych oraz wilgoci.

Sam dębowy blaty również podlega odpowiedniemu przygotowaniu. Profesjonalne oliwienie produktami renomowanych marek pozwala na użytkowanie stołu bez zmartwień, że drewno z czasem się zniekształci, zarysuje, lub zniszczy wskutek kontaktu z wodą. W przypadku stołów z dębowymi, olejowanymi blatami możemy mieć pewność, że będzie on odporny również na kontakt z kawą, winem, colą czy sokami owocowymi.

Meble industrialne to oczywiście nie tylko stoły. To różnego rodzaju biurka, dostawki, kontenery czy konsole. Ich uniwersalność jest naprawdę duża, ponieważ pasują one do każdego z pomieszczeń. Naturalne drewno odnajdzie się w salonie, korytarzu, jadalni czy biurze. Ze względu na prostą formę są to meble, które nie zagracają przestrzeni, a jedynie ją porządkują, dodając jej ekskluzywnego wyglądu i wyjątkowości.

(artykuł sponsorowany)