Marzysz o tym, by codziennie rano pić kawę, która smakuje tak jak ta zakupiona u Twojego ulubionego baristy? Być może warto pomyśleć o zamówieniu ekspresu kolbowego. Dzięki niemu będziesz mógł serwować kawę jak z kawiarni swoim przyjaciołom i rodzinie.

Parzenie kawy może być bardzo kreatywnym zajęciem, gdyż espresso, jakie powstaje w ekspresach kolbowych, może stać się bazą do różnego rodzaju napojów kawowych.

Marzysz o tym, by codziennie rano pić kawę, która smakuje tak jak ta zakupiona u Twojego ulubionego baristy? Być może warto pomyśleć o zamówieniu ekspresu kolbowego. Dzięki niemu będziesz mógł serwować kawę jak z kawiarni swoim przyjaciołom i rodzinie. Parzenie kawy może być bardzo kreatywnym zajęciem, gdyż espresso, jakie powstaje w ekspresach kolbowych, może stać się bazą do różnego rodzaju napojów kawowych. Mogą być to latte klasyczne lub ze smakowymi syropami, cappuccino, albo mokka z czekoladą, mogą być to kawy spożywane na ciepło lub z kruszonym lodem, czy z lodami śmietankowymi w dowolnych smakach.

Jaki ekspres do kawy wybrać do domu?

Jeśli zamierzasz kupić ekspres do kawy, oczywiste będzie oczywiście rozważenie, jakie środki finansowe jesteś gotowy na niego rpzeznaczyć. Pomyśl także o tym, ile czasu chcesz spędzać na parzeniu kawy. Jeśli chcesz mieć rano szybko gotowy napój, a przy tym zależy Ci na jego dużej ilości, być może odpowiedni okaże się ekspres przelewowy, który można zamówić w dobrej cenie. Tego typu ekspresy wyszły na chwilę z mody, jednak znów cieszą się popularnością. Ekspres kolbowy to sprzęt profesjonalny, dzięki któremu powstaje kawa najwyższej jakości. Dlatego właśnie obecność takiego ekspresu w domu już nikogo nie dziwi, zwłaszcza, jeśli ktoś jest prawdziwym fanem tego napoju i uwielbia organizować przyjęcia i domówki dla swoich przyjaciół.

Jaką kawę stosować?

Stosowanie profesjonalnego sprzętu do parzenia kawy na nic się nie zda, jeśli wybierzemy kawę marnej jakości. Dlatego koniecznie wybieraj kawę w ziarnach, którą będziesz samodzielnie mielić przed zaparzeniem. Ekspres kolbowy wymaga zastosowania kawy bardzo drobno zmielonej. Jeśli zastosujesz zwyczajną mieloną kawę ze sklepu, może ona okazać się zbyt „grubo” zmielona, co będzie się dało odczuć w jakości powstałego napoju. Dzięki samodzielnemu mieleniu kawy masz też pewność, że powstały brązowy proszek o wspaniałym aromacie to naprawdę tylko kawa, pozbawiona niechcianych dodatków, jakie mogą niestety się znajdować w mielonych kawach z supermarketu. Szukasz sprawdzonego ekspresu kolbowego? Sprawdź ofertę https://sklepteges.pl/ekspresy-kolbowe/