Powrót do formy po zimie dla większości z nas jest trudnym wyzwaniem. Szczególnie w tym roku, gdy przez pandemię koronawirusa zamknięte były siłownie i obiekty sportowe. Na szczęście dzięki zastosowaniu kilku sposobów można przejść ten proces w pełni bezpiecznie i przede wszystkim z satysfakcjonującym skutkiem. O czym dokładnie mowa? Na co w szczególności zwrócić uwagę? Zachęcamy do lektury naszego krótkiego poradnika!

Przede wszystkim warto zacząć od tego, że po wielu tygodniach czy nawet miesiącach przerwy od treningów lub zmniejszenia ich liczby i intensywności, nie należy forsować swojego organizmu. W przeciwnym razie narażamy się na ryzyko kontuzji. Wracając do treningów trzeba zachować zdrowy rozsądek i dobrze zaplanować każdy ruch. 

Ważną kwestią jest to, czy zamierzamy ćwiczyć w domu czy też na powietrzu. Najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie obu opcji po to, aby urozmaicić codzienną aktywność fizyczną. Jeśli mówimy o treningach w domowym zaciszu można postawić na uniwersalny i niezwykle skuteczny sprzęt taki jak między innymi różnego typu rowerki stacjonarne, orbitreki czy nawet bieżnie do biegania

Nie można zapominać o odpowiednim przygotowaniu do treningu oraz regeneracji ciała po nim. To dlatego niezbędnym elementem są zawsze ćwiczenia rozciągające, dzięki którym zmniejszamy ryzyko urazów i rozgrzewamy organizm. W tym kontekście niezastąpiona może okazać się mata do ćwiczeń

Trening powinien opierać się nie tylko na ćwiczeniach cardio, ale także typowo siłowych. Do tych ostatnich świetnie sprawdzą się hantle, a przy odpowiednich warunkach mieszkaniowych można zaopatrzyć się w atlas treningowy. 

Oprócz rozsądnie zaplanowanych treningów, warto zadbać o odpowiednie odżywianie, a więc takie, które dostarcza naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Niezwykle ważne jest także nastawienie psychiczne, a więc ogólnie pojęta motywacja i systematyczność. Przy regularnych treningach już po kilku tygodniach zobaczymy efekty, a to z kolei przełoży się na jeszcze większą chęć do ćwiczeń. Życzymy udanego powrotu do formy!