Artystyczne wykończenia przegród ściennych i podłogowych betonem architektonicznym znajduje coraz większe uznanie wśród inwestorów. Doskonale wpisującym się w ten trend rozwiązaniem jest weberfloor mikrocement.

Produkt przeznaczony jest do tworzenia cienkiej warstwy dekoracyjnej, która skutecznie imituje beton. Poznaj zalety nowego rozwiązania marki Weber.

Beton architektoniczny oznacza popularną we współczesnym designie wnętrz mieszankę, którą pokrywa się eksponowany w pomieszczeniu element konstrukcji lub mieszankę aplikowaną na powierzchni, która po prostu już nie będzie inaczej pokryta. Kojarzona z betonem surowa szarość o wielu odcieniach na trwałe wpisała się w otaczający nas wystrój wnętrz.

Architektoniczny beton można znaleźć we wnętrzach industrialnych biur, niepowtarzalnych restauracji, nastrojowych kin oraz w kreatywnych punktach sprzedaży detalicznej. Z pozoru wydaje się ciężki we wnętrzu, jednak na ogół idealnie komponuje się w mieszkalnych salonach, kuchniach, czy sypialniach. Stosuje się go coraz popularniej jako komponent zewnętrznej elewacji nowych budynków.

W celu wykorzystanie szerokiej puli niepowtarzalnych rozwiązań architektonicznego betonu powstał produkt weberfloor mikrocement. Służy on do tworzenia całej gali bezdylatacyjnych, dekoracyjnych powłok cienkowarstwowych. Powierzchnia powstała dzięki zastosowaniu innowacyjnego weberfloor mikrocement stanowi niepowtarzalną kolorystycznie przestrzeń ścianą lub podłogową, z wyraźnym na niej śladem obróbki. Rozwiązanie Webera ułatwia przemianę tradycyjnego wnętrza w nowoczesny loft.

Produkt weberfloor mikrocement charakteryzuje możliwość dowolnego wykończenia nim podłogi czy ściany, ale też bardzo dobra odporność na ścieranie, wodę oraz promieniowanie UV. Mikrocement marki Weber wyróżnia doskonała elastyczność. Produkt z powodzeniem może być stosowany w systemach ogrzewania podłogowego.

Pomysł designerskie wykorzystujące imitację betonu we wnętrzu pomieszczeń są atrakcyjne, ponieważ wiążą się z szeroką skalą możliwości uzyskania odpowiedniego efektu. Nowy produkt Webera to nieograniczone możliwości indywidualnego mieszania oraz barwienia powierzchni. Drobnoziarnista, sucha mieszanka, która posiada biały lub jasnoszary i ciemnoszary kolor bazowy może zostać zabarwiona płynną pastą pigmentową. W ten sposób udaje się wydobycie w finalnym efekcie niepowtarzalnej, dowolnej formy. Nie uda się podobnego efektu osiągnąć stosując gotowe płyty z betonu architektonicznego.