Potrzebujesz dobrego, ale też taniego hostingu dla swojej strony internetowej? W takim razie koniecznie zdecyduj się na hosting współdzielony. Czym się on wyróżnia i dlaczego jest chętniej wybierany niż darmowy serwer?

Hosting darmowy czy płatny – jaki wybrać?

Jeśli uruchamiasz swoją pierwszą stronę www, to zapewne natkniesz się na informację na temat tego, że dostępne są płatne i darmowe hostingi. Czym różnią się obie opcje i czy na pewno warto płacić za coś, co można mieć za darmo. Odpowiedź brzmi – tak, warto, a nawet trzeba płacić za hosting. Darmowa opcja wiąże się z większym ryzykiem, gdyż znacznie łatwiej można złamać jego zabezpieczenia. Ponadto musisz liczyć się z pójściem na wiele kompromisów.

Przed decyzją o wyborze hostingu dla swojej strony internetowej warto sprawdzić opinie i rankingi hostingów w sieci.

Oto czym szczególnie różni się hosting darmowy od płatnego:

  • serwer płatny oferuje przestrzeń dyskową, sięgającą kilkudziesięciu czy często też kilkuset GB, z kolei opcja darmowa ok. 100-200 MB;
  • darmowy hosting wiąże się z niskim limitem transferu, a płatne opcje coraz częściej nie mają limitów,
  • podczas korzystania z darmowego serwera musisz zgodzić się na to, że na Twojej stronie internetowej znajdą się reklamy i nie będziesz mieć wpływu na ich wygląd oraz treści, jakie będą się tam wyświetlały.

Zamiast darmowej opcji lepszym rozwiązaniem będzie po prostu tani hosting. Sprawdź, poniżej, jaką opcję polecamy.

Jak wybrać tani hosting dla swojej strony www?

Zamiast ryzykować i wybierać darmowy serwer, lepszym rozwiązaniem będzie znalezienie po prostu najkorzystniejszej opcji, która nie zrujnuje Twojego budżetu, ale zapewni większą stabilność i wydajność strony www.

Dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w hosting współdzielony. Czym on jest? Zamiast kupować i utrzymywać własny serwer, możesz zdecydować się na korzystniejszą cenowo opcję, czyli na współdzielenie hostingu z innymi osobami. To sposób na tani hosting, który jeśli tylko wybierzesz odpowiednią opcję, zapewni Twoim danym bezpieczeństwo, a stronie błyskawiczne działanie. Najważniejsze jest to, aby wybrać serwer, który będzie wyróżniał się dopasowanymi parametrami, pamięcią oraz odpowiednią ilością przestrzeni potrzebną do tego, aby możliwe było pomieszczenie wszystkich plików, składających się na Twoją witrynę.

Na standardowych serwerach, czyli komputerach pracujących bez przerwy może pomieścić się kilka lub kilkanaście stron, co w żaden sposób nie wpływa negatywnie na ich działanie. Ze współdzielenia korzystają zazwyczaj właściciele blogów, wizytówek internetowych, małych i średnich stron firmowych, a także niewielkich sklepów internetowych. W przypadku dużych witryn konieczne będzie zapewne szukanie innych rozwiązań.

(artykuł sponsorowany)