Wirtualne biuro czyli nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego wynajmu lokalu biurowego cieszy się coraz większą popularnością. Z wirtualnego adresu siedziby najczęściej korzystają początkujący przedsiębiorcy, freelancerzy i startupy. Czy w wirtualnym biurze można zarejestrować spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością? Sprawdź, co mówią przepisy.

Dlaczego warto zarejestrować firmę pod wirtualnym adresem?

Wirtualny adres siedziby to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którym zależy na redukcji kosztów firmowych. Prestiżowy adres do rejestracji działalności gospodarczej, korespondencji, celów marketingowych w wyjątkowo niskiej cenie oraz usługi zawarte w atrakcyjnych pakietach pozwalają zrealizować marzenia o prowadzeniu własnego biznesu. Wirtualne biuro Warszawa oferuje adres siedziby w atrakcyjnej lokalizacji, prowadzenie firmowej korespondencji, usługi księgowe, doradztwo podatkowe, obsługę prawną, pomoc w rejestracji spółek oraz wynajem sali konferencyjnej w korzystnych cenach. Wybierając usługi wirtualnego biura zyskujesz możliwość promocji firmy na lokalnym rynku, zwiększone zaufanie kontrahentów, wyższą pozycję firmowej strony w wyszukiwarkach internetowych, korzystne interpretacje podatkowe, profesjonalne usługi oraz spore oszczędności. Dzięki nowoczesnym usługom przedsiębiorcy mogą prowadzić swój biznes bez wysokich nakładów finansowych i jednocześnie korzystać z usług na najwyższym poziomie. 

Czy wirtualne biuro jest zgodne z prawem?

Wirtualne biuro to spore oszczędności i wsparcie specjalistów na każdym etapie prowadzenia działalności gospodarczej. Wielu początkujących przedsiębiorców ma jednak wątpliwości co do legalności takiego rozwiązania. Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego z 2014 roku wirtualny adres jest całkowicie legalny. Warto jednak wiedzieć, że urząd skarbowy może zakwestionować możliwość rejestracji firmy,  jeśli pod wirtualnym adresem znajduje się lokal biurowy i faktycznie prowadzona jest działalność gospodarcza. Wybierając wirtualne biuro warto zwrócić uwagę na lokalizację, dzięki czemu możliwa jest rejestracja firmy w US, ZUS, GUS, KRS, a także zwiększa możliwości pozyskiwania klientów na lokalnym rynku oraz pozwala budować pozytywną świadomość marki. 

Wirtualne biuro, a rejestracja spółki z o.o. – co warto wiedzieć?

Obowiązujące przepisy prawne umożliwiają rejestrację jednoosobowej działalności gospodarczej, spółki cywilnej, komandytowej, akcyjnej i spółki z o.o. pod wirtualnym adresem. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wymagana jest konieczność prowadzenia firmowej korespondencji pod wirtualnym adresem. Wirtualne biuro w Warszawie oferuje przedsiębiorcom profesjonalną obsługę korespondencji firmowej w atrakcyjnych pakietach dla firm.

Wirtualny sekretariat umożliwia rejestrację spółki z o.o. w biurze wirtualnym i korzystanie z takich usług jak: przyjmowanie przesyłek, w tym poleconych i kurierskich, odbiór awizo, skanowanie poczty, powiadomienia sms o nadejściu przesyłki, przygotowanie i wysyłka korespondencji na wskazany adres. Dodatkowo, w pakietach dla firm zawarte są usługi księgowe, obsługa prawna, doradztwo podatkowe i pomoc w zakładaniu spółek w atrakcyjnych cenach. Doświadczeni specjaliści z zakresu prawa podatkowego, administracyjnego, gospodarczego i cywilnego pomogą wybrać najkorzystniejszą formę opodatkowania, stworzyć umowy spółki oraz wypełnić dokumenty do KRS.

Wybierając usługi wirtualnego biura zyskujesz możliwość rejestracji spółki z o.o, pod prestiżowym adresem w niskiej cenie, profesjonalną obsługę korespondencji firmowej oraz wsparcie specjalistów na każdym etapie prowadzenia działalności gospodarczej. 

(artykuł sponsorowany)