Jednym z najwspanialszych trendów ostatnich lat jest troska o środowisko, czyli idea zero-waste. Klienci coraz chętniej wybierają produkty naturalne, które są przyjazne nie tylko dla człowieka, ale także otoczenia.

Zmiany można zauważyć także na półkach drogerii. Coraz więcej producentów, określa swoje kosmetyki mianem „naturalne”. Zastanawiasz się, czy tak jest naprawdę? Sprawdź!

Jednym z najwspanialszych trendów ostatnich lat jest troska o środowisko, czyli idea zero-waste. Klienci coraz chętniej wybierają produkty naturalne, które są przyjazne nie tylko dla człowieka, ale także otoczenia. Zmiany można zauważyć także na półkach drogerii. Coraz więcej producentów, określa swoje kosmetyki mianem „naturalne”. Zastanawiasz się, czy tak jest naprawdę? Sprawdź!

Naturalne kosmetyki – zwykły chwyt marketingowy czy prawdziwa deklaracja? Niestety nie istnieje prawna definicja takiego produktu. Zdarza się, że określenie ma tylko wzbudzić zaufanie klientów. Jednak w asortymencie drogerii nie brak kosmetyków marek, które świadomie używają tego określenia.

Kosmetyki naturalne – co to znaczy?

Wielu klientów pod hasłem „naturalne” spodziewa się zobaczyć formułę pełną wyłącznie roślinnych składników aktywnych, bez sztucznych substancji. Dodatkowo mile widziane jest ekologiczne opakowanie, które można poddać recyklingowi. Nie każda marka tak rozumie to pojęcie, dlatego warto dokładnie analizować składy produktów przed zakupem.

Dobrym przykładem są kosmetyki Tołpa. Produkty dostępne np. w asortymencie Kozackiej Drogerii, zawierają formuły stworzone ze składników pochodzenia roślinnego, które zostały dopuszczone do stosowania zgodnie z Rozporządzeniem 1223/2009/WE. Wszystkie receptury ich produktów zostały dokładnie przeanalizowane pod kątem toksykologicznym, dzięki czemu masz gwarancję, że stosowanie ich jest w pełni bezpieczne.

Naturalne składniki – czyli jakie?

Marka Tołpa kosmetyki tworzy kosmetyki wyłącznie z niezbędnych składników roślinnych pochodzenia naturalnego, co jest jasno zaznaczone na etykietach i w materiałach marketingowych. Jej hasłem przewodnim jest „mniej znaczy więcej”. Dobrym dowodem na to są oferowane przez nią kremy. Tołpa do swoich receptur nie dodaje polepszaczy, substancji pieniących ani sztucznych barwników, które mogłyby podrażniać delikatną skórę kobiet i mężczyzn. Natomiast w formułach znajdują się:

  • multiroślinny torf Tołpa®, który jest jednocześnie silnym antyoksydantem. Zawiera bogactwo mikro- i makroelementów, które są nieocenione w codziennej pielęgnacji każdego rodzaju cery. Dzięki swoim właściwościom wspiera ochronę skóry przed wolnymi rodnikami i czynnikami środowiskowymi oraz pomaga wzmacniać jej struktury. Nieustannie wspomaga regenerację i nawilżanie cery, a także spowolnienie rozwoju bakterii,
  • ekstrakty roślinne, np. z mirry, która wspiera działania bakteriobójcze i antyseptyczne lub z hibiskusa, który pomaga zmniejszać głębokość zmarszczek,
  • oleje i naturalne masła, jak np. masło shea, które zmiękcza naskórek i łagodzi podrażnienia lub olejek jojoba, będący naturalnym filtrem UV i wspierający ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym,
  • proteiny np. z pszenicy, które pomagają uelastycznić i wygładzić cerę,
  • składniki pochodzenia zwierzęcego, jak np. ekstrakt z miodu, który hamuje przeznaskórkową utratę wody, tym samym wspierając utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia cery.

Kosmetyki Tołpa zawierają co najmniej 95% składników pochodzenia roślinnego, a w przypadku np. serii kosmetyków Pure Trend, ich zawartość sięga do 97%. Marka zapewnia, że pozostałe substancje, które są obecne w formułach, odpowiadają za ich trwałość oraz przyjemność stosowania. Podczas analizowania receptury należy pamiętać, że składniki są wymieniane od największego do najmniejszego stężenia, przy czym substancje o stężeniu mniejszym niż 1% są wymieniane alfabetycznie lub losowo na końcu składu.

Naturalne kosmetyki – czym się wyróżniają?

Warto zwrócić uwagę nie tylko na skład kosmetyków, ale także na pH ich formuły. W przypadku produktów Tołpa jest ono fizjologiczne, dzięki czemu nic nie zaburza naturalnej bariery ochronnej skóry i nie wywołuje podrażnień. Jest to szczególnie ważne w przypadku cer wrażliwych i alergicznych.

Równie ważne jest opakowanie. Składniki mogą utracić swoje cenne właściwości, jeśli produkt nie będzie odpowiednio przechowywany. Dlatego w większości kosmetyki Tołpa są pakowane w aluminiowe tuby, dzięki którym formuła jest odpowiednio chroniona przed czynnikami zewnętrznymi.

Naturalna pielęgnacja to klucz do zachowania zdrowia i urody! Sięgaj po produkty marek, które dbają nie tylko o Twoją cerę, ale również o środowisko. Dzięki temu dłużej będziesz mógł korzystać z owoców, jakie daje Ziemia.