Na przełomie lutego i marca odbyła się trzecia wyprawa członków PTTK Racibórz po szczytach zaliczanych do KGP. Celem było zdobycie czterech szczytów.

29 lutego o godzinie 6.00 z ul Batorego w Raciborzu wyruszyli na pierwszy szczyt Ślężę (Masyw Ślęży) 718 m.n.p.m . Po zdobyciu udali się autokarem do Schroniska „Andrzejówka „aby wyruszyć na Waligórę (Góry Kamienne) 936 m.n.p.m, zejście ze szczytu i krótka przerwa. Następnie przejazd do Ośrodka Wypoczynkowego „Warszawianka ” obiadokolacja, nocleg.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

– Kolejnego dnia po śniadaniu przejazd do miejscowości Rędziny pod kopalnię dolomitu i wejście na szczyt Skalnik (Rudawy Janowickie) 945 m.n.p.m . Po zdobyciu powrót do autokaru przejazd do Boguszów Gorce i wejście na Chełmiec (Góry Walbrzyskie) 869 m.n.p.m . Powrót do miejscowości w/w przerwa na posiłek i do Raciborza – relacjonują członkowie wyprawy.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

W wyprawie uczestniczyło tylko 54 osoby ze względu na taką ilość miejsc noclegowych , chętnych było znacznie więcej. Najmłodszy uczestnik rocznik 2011 a najstarszy 1951 .

(oprac. wk, źródło: Andrzej Kuśnierz/PTTK Racibórz)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!