Na kalendarzu widzimy miesiąc luty. Jest to szczególnie ważny czas dla osób, które mają swoje drugie połówki. Dokładnie czternastego lutego obchodzimy Dzień Zakochanych, inaczej nazywany Walentynkami.

Każdy spędzi ten dzień na swój sposób. Wiele osób zdecyduje się na wykonanie małego gestu w stronę swoich sympatii i zakup upominku.

Najbardziej trafnym, ale też szczególnie wyjątkowym prezentem jest biżuteria,  zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Jest to czas, kiedy możemy wyrazić swoją miłość nie tylko poprzez słowa, czyny, ale też podarunki.

Nie bez powodu symbol serca w biżuterii jest tak charakterystyczny i często powielany. Serce to symbol miłości, której nie da się wyrazić słowami i wyrażamy ją właśnie w formie biżuterii. Na jej widok reagujemy w lekko, można rzecz, nostalgiczny sposób, ponieważ patrząc na daną biżuterię pobudzamy wspomnienia z nią związane, czy to z miejscem, czy z osobą.

Nie każdy jest tego świadomy, natomiast biżuteria przez dłuższy okres historii była zainteresowaniem szczególnie mężczyzn. Z czasem jednak stawała się ona dużym wyznacznikiem kobiecości przez co to kobiety były z nią szczególnie powiązane. Obecnie, zarówno mężczyźni jak i kobiety używają biżuterii jako codzienne dodatki oraz uzupełnienie stylizacji.

Najważniejsze pytanie jakie się pojawia to jaką biżuterię wybrać na Walentynki?

Najciekawszym prezentem dla mężczyzny w formie biżuterii są bransoletki, łańcuszki oraz spinki do koszuli, mankietów.

Bransoletki mogą być skórzane, stalowe, drewniane, srebrne lub złote. Dzięki temu, że wyróżniają się bogactwem wzorów i kolorów łatwiej dopasować je do gustu naszego mężczyzny. Warto zaznaczyć, że wyglądają bardzo ciekawie w zestawieniu z zegarkiem.

Łańcuszki męskie mogą być klasycznie, delikatne lub dla bardziej odważniejszych – możemy wybrać grubszy łańcuch. Spinki są wybierane rzadziej, natomiast to my indywidualnie najlepiej wiemy czego potrzebuje i z czego się ucieszy nasz partner.

Biżuteria dla kobiet natomiast ma znacznie szerszy zakres, ponieważ po pierwsze kobiety bardzo często noszą kolczyki, nawet po kilka w jednym uchu, co rozszerza nam propozycje prezentu. Po drugie kobiety, jak dobrze wiadomo, zdecydowanie częściej niż mężczyźni noszą pierścionki i obrączki. Być może akurat zdecydujesz się na oświadczyny podczas walentynkowej kolacji… W takim przypadku pierścionek to rzecz idealna!

Bardzo duże znaczenie ma na pewno także zawieszka przy naszym prezencie. Może być to oczywiście serce, jak padła propozycja wyżej, jednak możemy skupić się także na czymś innym, być może na czymś mniej oczywistym. Jeśli nasza partnerka / nasz partner ma swoje zainteresowania, pasje lub  znajdziemy coś co od razu skojarzy nam się z tą osobą, to warto kierować się w stronę oryginalnego wzoru. Możemy pomyśleć nad zawieszką z odpowiednim znakiem zodiaku dla naszej drugiej połówki, czy też z konkretnym kamieniem. Coś co będzie nie tylko miało własne znaczenie, lecz także będzie personalnie kojarzyć się z naszą ukochaną osobą.

Bardzo ciekawą propozycją dla dwojga jest również prezent zrobiony wspólnie. Możemy zdecydować się na naszyjnik lub bransoletkę. Coś co może mieć taką samą zawieszkę lub taką, która zostanie połączona z dwóch części. Jest to ciekawy pomysł na prezent dla tych, którzy mieszkają dalej od siebie. Miłe uczucie będzie nam towarzyszyć kiedy spojrzymy na naszą zawieszkę ze świadomością, że nasza druga połówka posiada identyczną na swojej ręce czy szyi, w zależności od biżuterii.

Warto również zastanowić się nad biżuterią z grawerem, która będzie idealnym sposobem na zachowanie ważnych wspomnień lub informacji np. w postaci dat. Można pomyśleć nad tym przy prezencie wspólnym opisanym wyżej lub przy prezencie samodzielnym. Na pewno będzie to dużą niespodzianką dla naszego partnera/partnerki, gdyż magia tkwi w szczegółach.

Nie zapominajmy przede wszystkim aby pielęgnować naszą miłość, nie tylko w Dzień Zakochanych, lecz także w dni, które tego nie mają w nazwie, to znaczy przez całe 365 dni w roku.

Duży wybór biżuterii na Walentynki i nie tylko znajdziesz w sklepie internetowym na www.ecla.pl

(artykuł sponsorowany)w