Zespół Taneczny SKAZA zdobył złoty medal w Mistrzostwach Świata w Tańcu – Międzynarodowej Federacji Tańca WADF (World Artistic Dance Federation).

Rywalizacja tancerzy odbyła się w dniach 11-13 października w Płocku. 15 października grupa tancerzy gościła w Urzędzie Miasta, gdzie przyjął ich wiceprezydent Michał Fita.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

11-13 października upłynął pod znakiem wielkich emocji i sukcesów Zespołu Tanecznego SKAZA. Tancerze brali udział w Mistrzostwach Świata w Tańcu – Międzynarodowej Federacji Tańca WADF (World Artistic Dance Federation) w Płocku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

W mistrzostwach startowały zespoły z wielu krajów, w tym: Niemcy, Słowacja, Białoruś, Czechy, Litwa, Ukraina, Łotwa, Rumunia, Rosji i oczywiście tancerze z różnych miast w Polsce.

Zespół SKAZA jechał z nastawieniem zdobycia doświadczenia na tego typu mistrzostwach, w których brali udział po raz pierwszy w swojej karierze, a wrócili z mnóstwem nagród i wyróżnień:

1. MISTRZOWIE ŚWIATA – I miejsce w kategorii URBAN STREET (Youth+ Adults) dla tancerzy ze STREET DANCE SENIOR.

2. VICE MISTRZYNI ŚWIATA – II miejsce w kategorii URBAN STREET (Solo Female Juveniles) AGATA KRUSZELNICKA.

3. VII MIEJSCE w kategorii URBAN STREET (Junior) STREET DANCE JUNIOR.

4. W tanecznych zmaganiach brały również udział dziewczynki z Balet Jazz Contemporary Junior, które pięknie zaprezentowały się w choreografii tańca współczesnego w półfinale.

Z Zespołu Tanecznego SKAZA na Mistrzostwa pojechało 3 trenerów (Manuela Krzykała, Magdalena Mosek, Joanna Sokołowska) i 33 tancerzy. Nie mogło też zabraknąć mocnej grupy wsparcia w postaci SKAZ-owych rodziców, którzy z pełnym zaangażowaniem pomagali w przygotowaniach i dopingowali. Manuela Krzykała wystąpiła zarówno w roli choreografa jak i tancerza z grupą naszych mistrzów ze Street Dance Senior.

Zdobytymi mistrzostwami tancerze SKAZY sprawili wszystkim ogromną radość. Dają powód do dumy nie tylko Raciborskiemu Centrum Kultury, gdzie trenują, ale całemu Raciborzowi.

Wyjazd na mistrzostwa był współfinansowany przez Urząd Miasta Racibórz.

(Urząd Miasta w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE