Dlaczego warto korzystać z czujników parkowania? Parkuj nawet w trudno dostępnych miejscach! - TerazRaciborz.pl

Dlaczego warto korzystać z czujników parkowania? Parkuj nawet w trudno dostępnych miejscach!

artykuł sponsorowany     26.10.2021 | 13:22     Komentarze (2)

Instagram Skomentuj

Dla wielu kierowców czujniki parkowania w samochodzie są absolutną oczywistością. Wciąż jednak są również tacy, których trudno przekonać do zakupu tych urządzeń. Dlaczego zestaw czujników parkowania to dobry wybór? W jaki sposób działają te urządzenia i jak je zainstalować? Wyjaśniamy!

Zestaw czujnika parkowania i jego elementy

Zasadniczo zestaw czujnika parkowania tworzą następujące elementy:

 • kilka czujników,
 • mikrokontroler,
 • wyświetlacz,
 • przewody.

Czujniki montowane na pojeździe stanowią najważniejsze elementy zestawu. Warto zwrócić uwagę, że mówimy tutaj o liczbie mnogiej. Standardowy zestaw zawiera 4-6 czujników. Dowodzi tego choćby oferta sklepu internetowego Ucando – https://www.ucando.pl/k/czujniki-parkowania/U2511. Taka właśnie jest średnia liczba czujników w zestawach oferowanych przez tego sprzedawcę. Czujniki odbierają sygnał o obecności przeszkód i odległości, w jakiej się one znajdują. Następnie jest on przekazywany do mikrokontrolera. Jest to nic innego jak jednostka centralna, która odbiera i przetwarza sygnał, a następnie generuje odpowiednie reakcje.

W tym przypadku reakcja ma miejsce tylko w przypadku, gdy czujnik sygnalizuje obecność przeszkody. Na wyświetlaczu w kabinie pojawia się wtedy informacja o przeszkodzie i dystansie, jaki dzieli od niej samochód. Dzisiaj już standardem są symulacje graficzne, obrazujące jak daleko od przeszkody znajduje się pojazd. Mogą jej jednak towarzyszyć również informacje w postaci ilości centymetrów pomiędzy obiektem a zderzakiem.

Czy warto zainwestować w czujniki parkowania?

Niewątpliwie czujniki parkowania przydadzą się każdemu, kto często parkuje na zatłoczonych parkingach. Będą z nich mieli pożytek mieszkańcy dużych miast, w których często parkuje się w bardzo nieoczywistych miejscach, a widoczność w czasie wykonywania tego manewru jest ograniczana przez rozmaite obiekty.

Wielu kierowców jest sceptycznych, pamiętając pierwsze czujniki parkowania i ich ograniczoną skuteczność. Jednak dzisiaj sytuacja wygląda już zupełnie inaczej. Nowoczesne czujniki parkowania bardzo precyzyjnie wskazują odległość od obiektów. Ich skuteczność jest doskonała pod warunkiem właściwego montażu zestawu.

Jak zainstalować czujniki?

Zestaw czujników składa się z niewielu elementów, a instalacja jest prosta. W zasadzie zwykle można zrobić to samodzielnie. Niemniej jednak w razie jakichkolwiek wątpliwości w tej kwestii zalecamy zlecić to zadanie mechanikowi. Dla profesjonalisty instalacja czujników parkowania to banalne zadanie, które zajmie mu dosłownie moment.

Chcąc zainstalować czujniki parkowania, trzeba je najpierw kupić. Gdzie to zrobić? Polecamy wybrać jednego z zaufanych sprzedawców części samochodowych online. Godny polecenia jest na przykład sklep Ucando, oferujący liczne czujniki parkowania od rozmaitych producentów. Wybór czujników jest bardzo duży, przez co każdy powinien znaleźć model odpowiedni dla jego pojazdu i zasobności portfela. Szybka dostawa i atrakcyjne ceny to pozostałe cechy sklepu Ucando, które zachęcają, aby dokonywać w nim zakupów części samochodowych.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (2)

 1. Jarek  

  13.01.22 | 14:13

  Nie wyobrażam sobie korzystania z jakiegokolwiek samochodu bez zestawu czujników do parkowania. Co za tym idzie – uważam, że naprawdę warto w nie zainwestować! Ja swój zestaw kupiłem akurat właśnie w sklepie Ucando, mają tam mega duży wybór.

 2. Amadeus  

  15.02.22 | 16:27

  Napisze w ten sposob – dopoki nie mialem czujnikow parkowania to twierdzilem, ze najlepiej parkowac na tzw. wyczucie, na oko w sensie. Ale jak to mowia na oko to chlop w szpitalu umarl i teraz sobie nie wyobrazam nie miec takiego zestawu czujnika parkowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zapoznaj się z regulaminem