Policjanci zatrzymali 17-letniego sprawcę przemocy domowej, który groził śmiercią swojej matce i znęcał się nad babcią. Podczas interwencji okazało się, że nieletni pastwił się nad nimi od dłuższego czasu. Na wniosek śledczych raciborski sąd tymczasowo aresztował domowego oprawcę na 2 miesiące.

Raciborscy policjanci zatrzymali 17-latka, który od kilku miesięcy znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką oraz babcią. Popychanie, uderzanie, poniżanie – to tylko kilka z form przemocy, jakie nieletni stosował wobec kobiet.

Na początku czerwca babcia poinformowała oficera dyżurnego, że w domu córki doszło do awantury. Wnuk miał grozić nożem swojej matce, że ją zabije. Natychmiast został skierowany na miejsce patrol Policji. Mundurowi zastali w mieszkaniu przerażoną kobietę oraz jej syna. 17-latek  był bardzo pobudzony. Okazało się, że wcześniej nastolatek wszczął awanturę, podczas której uderzył i groził nożem swojej mamie. Został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy, pozwolił postawić 17-latkowi zarzuty. Wczoraj raciborski sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratury, stosując tymczasowe aresztowanie. Najbliższe 2 miesiące młody mężczyzna spędzi w izolacji. Grozi mu do kara do 5 lat więzienia.

Za znęcanie kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia, jeśli jednak sprawca znęca się nad osobą nieporadną ze względu na wiek, podlega karze do 8 lat więzienia.

Jesteś dotknięty przemocą w rodzinie? Sprawdź, z jakiej pomocy możesz skorzystać: Pomoc dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie.

(źródło: KPP Racibórz)