Policjanci z raciborskiej komendy zatrzymali trzech sprawców kradzieży radia samochodowego, głośnika bluetooth oraz dwóch wędek z zaparkowanego pojazdu. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator oraz sąd. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 3 sierpnia około godziny 17:50 dyżurny raciborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży radia samochodowego, głośnika bluetooth oraz dwóch wędek pozostawionych w pojeździe przy ulicy Dębowej w Rzuchowie.

Pokrzywdzony w pobliżu swojego samochodu widział trzech mężczyzn, którzy na jego widok uciekli do lasu. Mężczyzna przekazał rysopis sprawców policjantom z zespołu patrolowo-Interwencyjnego z Raciborza, którzy natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Funkcjonariusze rozpytując napotkane osoby ustalili, że sprawcy mogli zbiec na teren sąsiedniego powiatu.

Dyżurny raciborskiej komendy poinformował dyżurnych z KP Gaszowice oraz KP Pszów celem udzielenia wsparcia. Po chwili raciborscy mundurowi na terenie Czernicy (powiat rybnicki) zauważyli dwóch sprawców, którzy po pieszym pościgu zostali zatrzymani.

Okazali się nimi 20-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego oraz 31-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego. Wartość skradzionych przedmiotów to 750 zł. Część z nich została odzyskana.


Dzisiaj kryminalni z Raciborza ustalili i zatrzymali trzeciego ze sprawców związanego z przestępstwem. To 20-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Cała trójka usłyszała zarzut kradzieży, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator oraz sąd.

(oprac. wk, źródło: KPP w Raciborzu)