– Obecna sytuacja połączona jest z zauważalnie większym ruchem pojazdów uprzywilejowanych, szczególnie służb medycznych. Uważajmy na nie! – apeluje Śląska Policja i ku przestrodze publikuje poniższe nagranie! 

Zamknięcie placówek oświatowych, kin, ośrodków sportowych, odwołanie koncertów i innych imprez w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, wiąże się ze zmniejszonym natężeniem ruchu na drogach.

Jednakże obecna sytuacja połączona jest z zauważalnie większym ruchem pojazdów uprzywilejowanych, szczególnie służb medycznych. Uważajmy, aby nie doszło do podobnego zdarzenia, jak w Skoczowie, a w ubiegłą środę w Bielsku-Białej.

 

Apelujemy! W przypadku prawidłowo utworzonego korytarza życia, pojazd jadący z włączonymi sygnałami błyskowymi i dźwiękowymi może przemieszczać się ze znaczną prędkością. I o to chodzi, by jak najszybciej dotarł on do celu.

Dlatego zwróćmy uwagę na ułatwienie przejazdu pojazdom uprzywilejowanym tak, by nie doszło do podobnej sytuacji, jak ta utrwalona w materiale filmowym

(oprac. wk, źródło: Śląska Policja)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: